Ekologiczne domy zatopione w krajobrazie
Niektórzy wybierając swoją wymarzoną przestrzeń do życia kierują się zasadami ekologii by jak najmniej ingerować w środowisko. Część z nich decyduje się projektować swoje domy tak aby niemal wtapiały się w otaczający krajobraz. Oto kilka nieprawdopodobnych przykładów na życie w harmonii z naturą.
Ludzie od pradawnych czasów zamieszkiwali jaskinie, groty czy podziemne tunele. Do tej pory mieszkańcy na przykład Bliskiego Wschodu żyją niezmiennie w takich miejscach.
W Szwajcarii powstały domy pod ziemią, w pełni ekologiczne i energooszczędne. Choć nie każdy odnajdzie się w takich warunkach, dla właścicieli jest to spełnienie marzeń.
Otwarta przestrzeń, świeże powietrze i nieskażona przyroda, marzenie wielu z nas, ale czy każdy byłby tak odważny i zrealizował podobny pomysł? Te niezwykłe, zakamuflowane naturą budynki są fascynujące.
Wkomponować budynek między skałami lub głazami to nie lada wyzwanie. Niemal zamaskowany dom, który trudno dostrzec z większej odległości. Zupełnie nieoczywiste i nieprzewidywalne miejsca, których zagospodarowanie nie jest łatwe, ale możliwe do wykonania.
Niektórzy uciekając od miastowego zgiełku decydują się na życie daleko od cywilizacji. Budując dom tak blisko fauny i flory powinno się wspólnie tworzyć pewien ekosystem. Bez szkód i niepotrzebnej ingerencji w środowisko.
Domy w nietypowych, przyrodniczych lokalizacjach wyglądają bajecznie i zjawiskowo. Sąsiedztwo natury jednak zobowiązuje do życia w symbiozie i wymaga szacunku do otoczenia.
Data publikacji: 2016-06-29