Aranżacja wnętrz – styl przemysłowy
Moda na industrialne wnętrza narodziła się wraz z potrzebą przekształcania starych fabryk, opuszczonych przemysłowych miejsc na przestrzeń do zamieszkania. Dawniej z konieczności, aktualnie jest to awangardowy i ekskluzywny sposób na zagospodarowanie dużych powierzchni.
Najlepsze do aranżacji mieszkania w takim stylu to lofty – ogromna, otwarta przestrzeń, niewykończone ściany, wysokie okna, drewniane stropy. Klimat przemysłowy można jednak przenieść do zwykłych mieszkań, jeśli lubimy minimalizm i surowe, chłodne otoczenie.
Betonowe ściany, odkryta stara cegła, niezabudowana instalacja hydrauliczna czy zwisające kable, tym szczególnie charakteryzuje się styl industrialny. To także prostota i oszczędność dodatków.
W mniejszym mieszkaniu ten surowy styl możemy podkreślić wyszukanymi meblami i przemysłowym oświetleniem. Główne materiały podkreślające taką aranżacje to metal, szkło, beton a także drewno.
Meble wykonane z ciężkich, stalowych fabrycznych elementów to podstawa przemysłowej stylizacji. Wieszaki i półki mogą być wykonane z rur hydraulicznych, wszelkie zawory i fragmenty konstrukcji należy uwydatnić i podkreślić.
Detale, które pomogą nam na niewielkich powierzchniach uzyskać industrialny charakter powinny być stare a najlepiej zniszczone. Ważne jednak, by nie przesadzać z dodatkami, to ma być oszczędne w formach i surowe wnętrze.
Bardzo ważne jest oświetlenie - najlepiej lampy na długich kablach i metalowe klosze, takie jak niegdyś były montowane w halach produkcyjnych czy magazynach.
Niekonwencjonalne wnętrza przemysłowe są wyraźne chłodne, pozostawione jakby w ciągłym remoncie, lecz jest to celowy zabieg by odwzorować dawne, opuszczone, przemysłowe miejsca.
Data publikacji: 2016-08-31