Producent słupów oświetleniowych
Kwestią oczywistą jest, że oświetlenie ulic, miast i skwerów po zapadnięciu zmroku znacząco poprawia widoczność, co przekłada się na zwiększenie bezpieczeństwa. Jednak równie ważne jest poczucie estetyki i świadomość, że oprawy oświetleniowe i mała architektura to elementy, które kreują specyficzną atmosferę miejsca w równym stopniu, co parki, skwery, bryły budynków.
fot. Art Metal
– Trudno wyobrazić sobie, by zaprojektowane w nowoczesnym stylu oświetlenie uliczne LED zdobiło ulice starego miasteczka z bogato zdobionymi fasadami zabytkowych kamienic. W takich miejscach zdecydowanie lepiej sprawdzą się oprawy oświetleniowe stylizowane na stare. Z kolei nowoczesne miasta, z ich typową wielkomiejską architekturą – biurowcami, wielopiętrowymi budynkami i butikami zdecydowanie lepiej wyglądają w świetle latarni, w których zbędną ornamentykę zastąpiono oszczędnym w wyrazie minimalizmem. Warto jednak pamiętać, że ciekawe efekty można uzyskać tworząc też śmiałe i wysmakowane eklektyczne aranżacje przestrzeni – mówi Jolanta Dobrodziej z firmy Art Metal, będącej producentem słupów oświetleniowych i małej architektury, która od niedawna oferuje także kandelabry i żyrandole np. do restauracji, kościołów, zamków, pałaców lub sal bankietowych.
fot. Art Metal
Oświetlenie uliczne, oświetlenie parkowe LED – w duchu nowoczesności
Tętniące życiem i energią, pełne ruchu, ludzi, samochodów – takie są nowoczesne miasta, które po zmroku rozbłyskują feerią barw. Oprawy oświetleniowe w takich przestrzeniach muszą być więc zarówno efektywne, co i dobrze dopasowane do otaczającej architektury.
W ofercie firmy Art-Metal można znaleźć szeroką gamę oświetlenia ulicznego i parkowego LED, z tradycyjnym źródłem światła, jak i oprawy oświetlenia pośredniego. Są tu zarówno dwuramienne latarnie, które nie przytłaczają nadmiarem zdobień oraz pojedyncze słupy proste i gięte, które mogą stać się dominantą kompozycyjną w wielkomiejskiej przestrzeni.
fot. Art Metal
– Oferujemy również wyższą wersję stylowych słupów i opraw do oświetlania wszystkich rodzajów dróg i terenów śródmiejskich. Są to najbardziej popularne latarnie z wysokimi słupami do oświetlenia ulic. Ich stosunkowo prosta konstrukcja pozwala na płynny dobór wysokości i rozpiętości wysięgnika tak, aby uzyskać możliwie najlepsze parametry oświetlenia. Wysięgniki można umieszczać na różnych wysokościach, po przeciwnych stronach słupa oświetlając jednocześnie jezdnię i ciąg pieszych, zwiększając tym samym bezpieczeństwo użytkowników po zmroku. Takie oprawy sprawdzą się np. jako oświetlenie uliczne (LED lub tradycyjne), a także w otoczeniu obiektów rewitalizowanych – mówi Jolanta Dobrodziej.
fot. Art Metal
Klasyka we wszystkich odsłonach
Dobierając oprawy oświetleniowe zaprojektowane w konkretnym stylu, można wykreować niepowtarzalną atmosferę miejsca. Choć nie da się przenieść do Polski londyńskiej mgły, to atmosferę tego niezwykłego miasta można wyczarować za sprawą stylowych latarni z grupy „Londyn”, których charakterystyczne oprawy na prostych słupach doskonale sprawdzą się jako oświetlenie ulic, parków i zabytkowych obiektów. Klimat XIX-wiecznych europejskich miast świetnie z kolei przywołują klasyczne latarnie (typ A). Ponadczasowy wzór aluminiowych słupów, ramion i lampionów doskonale skomponuje się na zabytkowym tle, jak również jako oświetlenie nowoczesnych obiektów lub oświetlenie parkowe (LED lub tradycyjne).
fot. Art Metal
Jako ich modyfikacja powstały aluminiowe latarnie N i NS, które wyróżnia charakterystyczna sześciokątna baza i kanelowana rura. Doskonale wyglądają one z ozdobnymi, odlewanymi z aluminium, bogato zdobionymi koronami, ale sprawdzą się również z zastosowaniem mniej ozdobnych, rurowych wysięgników. Także tutaj do wyboru jest szeroka gama klasycznych, parkowych i ulicznych opraw.
Niemal nieskończoną możliwość kombinacji ramion, opraw i słupów dają stylizowane, stalowe oprawy oświetleniowe typu ST, dzięki czemu można je łatwo dopasować do indywidualnego projektu architektonicznego. Z kolei w miejscach, w których na pierwszym miejscu znajduje się śmiała ornamentyka, sprawdzą się ozdobne latarnie stylowe (typ M), które spełniają ponadto odpowiednie parametry oświetlenia, wpływając na bezpieczeństwo i dobrą atmosferę miejsca.
fot. Art Metal
Kandelabry i żyrandole do restauracji, pałaców i sal bankietowych
Duże przestrzenie, wnętrza rezydencji, pałaców, dworów, obiektów sakralnych, muzeów, sal bankietowych – podobnie jak zabytkowe lub nowoczesne przestrzenie miast – wymagają należytego dopełnienia. Odpowiedzią Art Metal na tę potrzebę rynku są stylowe kandelabry i żyrandole, stanowiące nowość w ofercie tego producenta słupów oświetleniowych.
fot. Art Metal
– Żyrandole składają się elementów podobnych do tych, które wykorzystujemy do realizacji zewnętrznych. Są to bogato zdobione wysięgniki zakończone stylowymi lampionami, zawieszone na łańcuchach, a wszystko w dowolnej kolorystyce i wykończeniu np. patyną lub złoceniem. Równie wiele możliwości konfiguracji opcji wzorniczych i kolorystycznych dają kandelabry, które mogą służyć także jako oświetlenie zewnętrzne rezydencji, tarasów, ogrodów, altan płynnie nawiązując do estetyki wnętrza – mówi Jolanta Dobrodziej.
fot. Art Metal
Już dawno minęły czasy, gdy oświetlenie w miastach pełniło wyłącznie funkcje praktyczne. Dziś oprawy oświetleniowe: oświetlenie uliczne, parkowe – LED i tradycyjne – są pełnoprawnymi elementami architektury miejskiej, które w równym stopniu co budynki, parki i zieleń miejska wpływają na estetykę i walory wizualne otaczającej nas przestrzeni.
Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.art-metal.pl