Hale dla rolników
Hale o konstrukcji stalowej to rozwiązanie, które już na dobre zadomowiło się na naszym rynku. Ich producenci coraz częściej podkreślają, że ważną grupą odbiorców oferowanych przez nich wyrobów są właśnie rolnicy.
– Na początku wszystko wskazywało na to, że podstawowym obszarem wykorzystywania hal o konstrukcji stalowej będzie szeroko rozumiany przemysł, w którym tego typu konstrukcje świetnie sprawdziły się np. jako powierzchnie magazynowe. Z czasem zaczęło rosnąć zainteresowanie tego typu obiektami w branży rolniczej. Stalowa hala rolnicza, hala dla bydła mięsnego czy hala inwentarska kryta plandeką jest zdecydowanie tańsza w budowie niż tradycyjny magazyn, ponadto nie jest na stałe połączona z gruntem, co daje większą elastyczność rozbudowy i przenoszenia w przyszłości – mówi Tomasz Betka z firmy SKAVSKA, która zajmuje się sprzedażą i montażem hal stalowych bezfundamentowych – nowoczesnych wyrobów polskiej produkcji.
Jednocześnie stalowe hale rolnicze są bardzo trwałe, solidne i odporne na najtrudniejsze warunki atmosferyczne. Sprawdzą się one jako hale magazynowe dla płodów rolnych, pasz, nawozów, jako hale dla bydła, a także jako sortownie czy przechowalnie owoców i warzyw. Wielu rolników decyduje się na inwestycję w halę inwentarską lub wykorzystuje stalowe konstrukcje jako garaże sprzętu rolniczego.
fot. Skavska
Hale stalowe dla wszystkich gałęzi przemysłu
Hale SKAVSKA są wykorzystywane we wszystkich gałęziach gospodarki, bez ograniczeń w zastosowaniu. Konstrukcje łukowe z kratownicy zostały zaprojektowane z myślą o szybkim, łatwym, ale i solidnym zabezpieczeniu przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Konstrukcja ocynkowana, wykonana z najwyższą starannością, przygotowana na polskie warunki pogodowe i przykryta plandeką o gramaturze 900g/m², która posiada filtr UV, ma gwarancję producenta nawet do 10 lat!
– Oferujemy różne rozmiary hal stalowych, których szerokości i wysokości zostały zaprojektowane i zoptymalizowane tak, by inwestor w pełni wykorzystał kubaturę hali. Dostępne są następujące wymiary obiektów: szer. 9m – wys. 4,8 m, szer. 10 m – wys. 5,5 m, szer. 12 m – wys. 6,2 m, szer.14 m – wys.7,6 m , szer. 15 m – wys. 7,5 – mówi Tomasz Betka.
fot. Skavska
Konstrukcje kratownicowe wykonane są z profili kwadratowych 50×50 (pas górny i pas dolny) oraz ocynkowane ogniowo. Konstrukcja jednego łuku składa się z siedmiu elementów. Są to dwa słupy boczne, które zapewniają inwestorom na uzyskanie ściany bocznej prostej na 2,5m, cztery kalenice duże i jedna kalenica mała. Dzięki takiemu podziałowi oraz dzięki dużej ilości łączeń blach węzłowych z blachą 10 mm uzyskujemy halę o konstrukcji stalowej solidną i bardzo odporną na trudne warunki pogodowe.
fot. Skavska
Solidny montaż hal stalowych
Choć oferowane przez firmę SKAVSKA obiekty nie mają fundamentów (ale istnieje możliwość posadowienia ich na fundamencie/wylewce lub stopach betonowych), można ich używać bez obaw, że silny wiatr uszkodzi konstrukcję. Zagwarantowane jest to dzięki specjalnemu montażowi hal stalowych.
– System łączenia z podłożem polega na wbijaniu kotew o długości od 1,3 do 1,5 m w ilości 8 sztuk na jedną wręgę. Kotwy są wykonane z pręta żebrowanego fi16. Jest to system obliczony przez konstruktorów z którymi współpracujemy i gwarantuje wytrzymałość na wiatry występujące w naszej strefie wiatrowej – wyjaśnia Tomasz Betka.
fot. Skavska
Jako elementy najszybciej się zużywające, stopy zostały zaprojektowane tak, aby nie wiązać ich na stałe z konstrukcją stalową hali. Dzięki temu z upływem lat można wymienić tylko tę jedną część, nie naruszając głównej konstrukcji.
Trwałość hali zapewnia też plandeka dostępna w trzech różnych gramaturach: 670m/m², 900g/m² oraz 930g/m² i różnych kolorach. Istnieje też możliwość zastosowania pasów doświetlających, co jest bardzo istotne jeśli obiekt służy jako hala inwentarska czy hala dla bydła mięsnego.
fot. Skavska
Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.skavska.pl