grzejniki

Rosnące wymagania użytkowników wobec elementów wyposażenia wnętrz dotyczą również ogrzewania, a więc grzejników. Użytkownicy oczekują nie tylko dynamicznej i precyzyjnej pracy, przy zachowaniu możliwie najniższych kosztów ogrzewania, ale również wysokiego poziomu wzornictwa – grzejniki tak jak inne elementy wyposażenia powinny być dopasowane do charakteru wnętrza. Grzejniki kanałowe REGULUS®-system CANAL to znakomite rozwiązanie do ogrzewania nowoczesnych obiektów, charakteryzujących się dużymi przeszkleniami i szklanymi elewacjami. Estetyka w tym przypadku odnosi się głównie do materiału, technologi wykonania oraz koloru podestów, przykrywających kanał grzewczy.

 

fot. REGULUS®

ELEMENTY SYSTEMU
Miedziano-aluminiowy grzejnik umieszczony jest jest w wannie z blachy ocynkowanej – te dwa elementy tworzą tzw. zestaw kanałowy. W zestawach z cyrkulacją wspomaganą wentylatorem oprócz grzejnika w wannie znajduje się także wentylator, zapewniający właściwą dynamikę grzania. Zestaw montuje się w specjalnie do tego przygotowanym otworze w posadzce i przykrywa ażurowym, drewnianym lub metalowym, podestem. Podest zlicowany jest z podłogą i dla użytkowników wnętrza to jedyny widoczny element systemu ogrzewania kanałowego.

CECHY CHARAKTERYSTYCZNE
Grzejnik kanałowy REGULUS®-system CANAL cechuje mała pojemność wodna, a przez to mała bezwładność cieplna, co związane jest z szybkością działania i oznacza szybkie rozpoczęcie i szybkie zatrzymanie grzania. Dzięki temu można zastosować sterowniki i np. zaprogramować temperaturę w zależności od dnia tygodnia i pory dnia. Oszczędność energii jest oczywista – grzejnik szybko dostarcza ciepło, tyle ile potrzeba do osiągnięcia i utrzymania zadanej temperatury.

 

fot. REGULUS®

ZASTOSOWANIE
System ogrzewania kanałowego najczęściej montuje się wzdłuż dużych przeszkleń, bowiem nie tylko ogrzewa pomieszczenie, ale również chroni okno przed zaparowaniem. Ogrzewanie kanałowe można łączyć z ogrzewaniem podłogowym płaszczyznowym lub z grzejnikami ściennymi – pełnią one wówczas rolę ogrzewania wspomagającego. Stosuje się je również jako tzw. ogrzewanie strefowe – we wnętrzach o dużej kubaturze można wydzielić strefy o różnym stopniu nagrzania. Ogrzewanie kanałowe oznacza swobodę w podejmowaniu decyzji jaki materiał zastosować na podłodze – może to być drewno: deski, mozaika, parkiet, panele, jak również inne materiały: laminat, wykładzina dywanowa, ceramika, beton, czy kamień.

STYLISTYKA
Zestawy ogrzewania kanałowego REGULUS®-system CANAL cechują się estetycznym i starannym wykonaniem. Wanna oraz grzejnik malowane są proszkową na kolor czarny matowy (RAL 9005), szczeble podestów wykonane są z wysokiej jakości drewna sezonowanego (dąb, buk) lub z aluminium malowanego proszkowo (do wyboru kolory z palety RAL K7) lub anodowanego (do wyboru pięć kolorów anodowania). Szeroki wybór ażurowych podestów umożliwia ich dopasowanie do stylu wnętrza. We wnętrzach o skomplikowanym kształcie świetnie sprawdzają się krótkie zestawy z wentylatorem, które zdecydowanie łatwiej rozmieścić. Po sezonie grzewczym warto zamontować podest posezonowy, który ochroni wnętrze kanału przed zabrudzeniem, dodatkowo go maskując.


Data publikacji: 2018-12-04