Bezpieczne, ciche oraz czyste panele fotowoltaiczne nie wpływają negatywnie na środowisko, a pozwalają jednocześnie w tani sposób produkować prąd. System jest zatem nieoceniony we współczesnym świecie, gdzie mamy do czynienia z rosnącymi cenami oraz coraz większym zanieczyszczeniem i zmianami klimatu.
Dostępny dla wielu gospodarstw domowych i firm
Jak informuje Flexipower Group, dostarczająca na rynek różnorodne systemy fotowoltaiczne, warty podkreślenia jest fakt, że taka instalacja nie wymaga dużych nakładów finansowych. Ceny zestawów zaczynają się od 10 000 zł, a często inwestycje można wspomóc pokaźnymi dotacjami w wysokości nawet 40%. Zwrot z zakupu takiego systemu pojawi się po około 4 -7 latach. Bezawaryjną pracę urządzenia szacuje się na 25 lat, co daje 18 lat całkowicie bezkosztowego prądu.
fot. FlexiPower Group
Panele na dachu i darmowy prąd
Zazwyczaj panele fotowoltaiczne instaluje się na dachu, chociaż możliwe jest także ich usadowienie na gruncie. Ich budowa oraz waga są całkowicie bezpieczne do stosowania na różnych dachach. Łączy się je z inwerterem, który zmienia prąd stały na zmienny i pozwala wykorzystać go w domowej sieci. W pierwszej kolejności system wykorzystuje zgromadzoną energię, a dopiero potem prąd z sieci. Tak wytworzoną energią z promieni słonecznych można zasilać dowolne urządzenie elektryczne w budynku. Fotowoltaika z powodzeniem współpracuje z pompami ciepła, dając wymierne oszczędności w zakresie ogrzewania pomieszczeń.
fot. FlexiPower Group
Szybki montaż i wytrzymały system
Oferowane przez Flexipowewr Group panele fotowoltaiczne przechodzą testy wytrzymałościowe na silny grad (80km/h) oraz śnieg (nacisk do 800 kg). Objęte są 25-letnią gwarancją wydajności i 12-letnią gwarancją producenta. Na rynku dostępne są również moduły z gwarancją na wady ukryte na poziomie 25 lat. Co bardzo ważne, panele instaluje się szybko. Dla średniej wielkości gospodarstwa domowego wystarczą 1-2 dni montażu, aby cieszyć się darmową energią elektryczną.
fot. FlexiPower Group
Bez pozwoleń i opłat
Zainstalowanie systemu fotowoltaicznego nie wiąże się z wieloma formalnościami. Nie trzeba posiadać pozwolenia budowlanego ani koncesji, jeśli będzie to zestaw o mocy do 50 kWp. Nie zapłacisz także za wymianę licznika na dwukierunkowy, zakład energetyczny wykona to na swój koszt.
fot. FlexiPower Group
Dobrze sprawdza się w Polsce
Z doświadczeń Flexipower Group wynika, że Polska posiada podobne warunki nasłonecznienia jak Niemcy, będące europejskim liderem produkującym energię ze źródeł odnawialnych. W naszym kraju już z powodzeniem pracuje bardzo wiele systemów fotowoltaicznych, zasilających domowe gospodarstwa oraz firmy. Średnie roczne nasłonecznienie w Polsce powinno umożliwić produkcję ok. 190 kWh energii elektrycznej z 1m2 panela fotowoltaicznego.
fot. FlexiPower Group
Nowoczesne systemy dla współczesnych potrzeb
Systemy fotowoltaiczne można obecnie skonfigurować nawet ze stacjami ładowania samochodów.
fot. FlexiPower Group
Zdają sobie sprawę już z tego zarówno odbiorcy indywidualni, jak i instytucjonalni. Jak informuje Flexipower Group, oferująca kompleksowe systemy fotowoltaiczne, coraz więcej zapytań pojawia się od właścicieli hoteli, chcących zainwestować w systemy fotowoltaiczne właśnie z powodu możliwości korzystnego ładowania samochodów dla zagranicznych turystów, którzy coraz częściej podróżują właśnie takimi pojazdami.
fot. FlexiPower Group
Służą wiedzą i doświadczeniem
Gupa Flexipower działa na rynku OZE od 2007 roku. Misją przedsiębiorstwa jest dostarczanie czystych i ekologicznych systemów pozwalających na tanią produkcję energii. Firma wytwarza systemy fotowoltaiczne pod swoją marką, a nad rozwojem produktu czuwa cały sztab wykwalifikowanych pracowników. Flexipower Group może pochwalić się ponad 15 tysiącami instalacji oraz ogromną ilością zadowolonych użytkowników.
Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.flexipowergroup.pl