Odpowiedź na potrzeby
Nowoczesne technologie w zakresie inteligentnego zarządzania energią, odnawialnych źródeł energii, wspomagania ogrzewania energią stały się ogólnie dostępne, jednak wyzwaniem zarówno dla inwestorów, jak i całego sektora jest deficyt podmiotów i samych fachowców, którzy są w stanie wdrożyć je w życie. Tak aby zaawansowane instalacje funkcjonowały właściwie i optymalnie spełniały swoją rolę.
Firma Hydrogaz to gotowa recepta na rozwiązanie tego problemu.Oferują kompleksowe wykonastwo robót. Ich specjalizacją są: kotłownie gazowe i instalacje centralnego ogrzewania, instalacje umożliwiające wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, instalacje sanitarno-bytowe.
fot. Hydrogaz
Zielone technologie i OZE
Pompa ciepła to urządzenie grzewcze, które nie produkuje energii. Do jej działania nie potrzebny jest też proces spalania, a więc nie ma szkodliwych efektów ubocznych tego procesu. Pompy ciepła w pełni wykorzystują energię zgromadzoną w środowisku naturalnym, w wodzie, gruncie, a nawet powietrzu. Koszt eksploatacji pomp ciepła związany jest jedynie z zakupem energii elektrycznej do podtrzymania pracy systemu, a nie do ogrzewania wody. Przyjmuje się, że z każdego 1 kW energii elektrycznej, który zużyje pompa, można uzyskać nawet do 5 kW zielonej energii.
Kocioł kondensacyjny posiada zamkniętą komorę spalania. Oznacza to, że kocioł pobiera powietrze do spalania z zewnątrz budynku. Zasada działania kotła kondensacyjnego jest oparta na zjawisku skraplania wody zawartej w spalinach. Kondensacja umożliwia odzyskanie energii, która zostaje przekazana do instalacji, a nie ulega rozproszeniu w postaci pary odprowadzanej przez komin. Dzięki temu systemowi kotły te pracują z wyższą sprawnością.
Ogniwa fotowoltaiczne zamieniają energię słoneczną w prąd elektryczny. Instalacja podłączona do sieci energetycznej sprawia, że oddane nadwyżki energii można odebrać zimą i w nocy. Postęp techniczny i spadające ceny sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne jest bardziej opłacalna niż kiedykolwiek wcześniej
Wachlarz możliwości jest szeroki. Hydrogaz nie tylko je udostępnia. Zajmuje się profesjonalnym doradztwem dotyczącycym wyboru optymalnych rozwiązań oraz właściwej dla danego obiektu technologii. Dobiera materiały, urządzenia, wyposażenie i osprzęt. Rozwiązuje także problemy związane z prawidłowym wykorzystaniem użytkowanych instalacji. Inwestor nie nigdy zostaje pozostawiony sam sobie. Problemem nie powinny być również finanse.
fot. Hydrogaz
Dofinansowanie do pieca (kotła) w 2020 – zasady uległy zmianie
Rok, który przed nami przynosi duże zmiany w działaniu Programu „Czyste Powietrze”. Nadal zakłada on pomoc w zakupie kotła, czy wykonaniu termomodernizacji, jednak koszty zakupu i montażu źródła ciepła, przyłącza cieplnego, gazowego lub elektroenergetycznego w budowanych budynkach nie są kwalifikowane. Dlaczego? W sprzedaży nie są już dostępne kotły, które nie spełniają norm w zakresie emisji szkodliwych substancji, dlatego dalsze dopłacanie do zakupu kotłów spełniających ekologiczne standardy uznano za bezzasadne. Dotacja do pieca (kotła) jest ograniczona jedynie do już istniejących budynków. Dla nich program nie ulega zmianie.
Dofinansowanie do wymiany pieca (kotła) w 2020
Maksymalny poziom kosztów kwalifikowanych wynosi 53 tysiące złotych na budynek jednorodzinny lub wydzielony lokal mieszkalny z księgą wieczystą. Jeżeli koszty inwestycji są większe można je pokryć pożyczką na preferencyjnych warunkach. Natomiast minimalny koszt kwalifikowany to zaledwie 7 tysięcy złotych. Kwota dopłaty, tak jak było to dotychczas, liczona jest w zależności od wysokości średniego miesięcznego dochodu na osobę w gospodarstwie domowym. Omawiany Program „Czyste Powietrze” pozwala również sfinansować zakup pompy ciepła do już istniejących budynków.
fot. Hydrogaz
Dofinansowanie do pompy ciepła w 2020 to jednak nie wszystko
Inwestorzy nadal mogą liczyć na dofinansowanie do ogniw fotowoltaicznych w ramach kolejnego dobrze znanego Programu „Mój prąd”. Kolejne rozpatrywanie wniosków już się rozpoczęło i będzie trwać do drugiej połowy grudnia 2020 roku. Inwestorzy indywidualni nadal mogą liczyć na zwrot do 50% kosztów inwestycji, a to oznacza maksymalnie 5000 zł na instalację. Koszty inwestycji, które nie zostały pokryte wsparciem można odliczyć od podatku w ramach tzw. ulgi termomodernizacyjnej.
Odnawialne źródła energii i ekologiczne technologie są obecnie w zasięgu każdego. Szukając najlepszego dla siebie sposobu finansowania, warto pamiętać o jeszcze jednej ważnej zasadzie. Jeśli kupować, montować i instalować to tylko z najlepszymi. „Hydrogaz” to firma, która ma dla swoich klientów najlepszą ofertę, nie tylko urządzeń, ale i usług. Są gwarancją najlepszej jakościowo kompleksowej obsługi i dostosowania produktów do indywidualnych potrzeb.
Więcej na www.hydrogaz.eu