Domek mobilny to zakup na wiele lat, w związku z czym warto poważnie przeanalizować oferty dostępne na rynku. Przed podjęciem decyzji o wyborze konkretnego modelu, należy zatem upewnić się, że będzie on najlepszą inwestycją. Na co należy zwrócić szczególną uwagę porównując domki mobilne różnych producentów? Podpowiadamy poniżej.

Technologia oraz jakość wykonania domku mobilnego

Oczywistym jest fakt, iż zarówno stosowana technologia jak i jakość wykończenia mają fundamentalne znaczenie. W związku z tym niezwykle istotnym jest sprawdzenie tej kwestii przed ewentualnym zakupem. Co szczególnie powinno przykuć uwagę? Naszym zdaniem konstrukcja oraz izolacja termiczna domku. Niezależnie od tego czy planujemy spędzać w domku mobilnym wyłącznie lato czy użytkować go przez cały rok, musi być odporny na znaczne obciążenie śniegiem, a ocieplenie powinno zatrzymywać ciepło wewnątrz budynku w okresie zimowym oraz odizolować od upału w okresie letnim. W produkcji naszych domów, stali używamy nie tylko w podwoziu, ale również w ścianach i dachu, co gwarantuje zwiększoną wytrzymałość budynku w porównaniu do konstrukcji wykonywanych wyłącznie z drewna. W kwestii izolacji, naszym zdaniem najkorzystniejszym rozwiązaniem jest wełna mineralna gdyż przy jej stosowaniu nie ma zagrożenia powstawania mostków termicznych jak w przypadku materiałów mniej elastycznych, które mogą pękać podczas załadunku, transportu, rozładunku czy ustawiania domku na działce.

fot. DMK Budownictwo Domki Mobilne | Całoroczne domki mobilne na północy Norwegii

Czy domek mobilny powinien posiadać certyfikaty?

Zdecydowanie tak. W naszej opinii fakt posiadania przez dany produkt certyfikatu jakości i bezpieczeństwa jest niezwykle istotny. Stanowi on potwierdzenie, że domki podlegają stałej kontroli jednostki zewnętrznej. Posiadany przez DMK Budownictwo certyfikat TUV Rheinland gwarantuje, że domki naszej produkcji zostały wykonane zgodnie z najwyższymi standardami i spełniają europejską normę dla domków mobilnych zarówno pod względem bezpieczeństwa, izolacyjności, funkcjonalności oraz jakości wykonania. Wszystkie elementy składowe domku podlegają stałej kontroli i audytom zewnętrznym, dzięki czemu możemy być pewni, że mogą być użytkowane w temperaturze poniżej -15st C (najwyższa klasa izolacyjności cieplnej: 3), a obciążenie dachu może wynieść nawet 10 ton.

fot. DMK Budownictwo Domki Mobilne | Jeden z testów sprawdzających wytrzymałość konstrukcji domku (obciążenie dachu materiałem o łącznej wadze 10 ton).

Wyposażenie domków mobilnych

Planując zakup domku mobilnego należy zwrócić uwagę zarówno na materiały wykończeniowe jak i elementy składowe ujęte w cenie. Poszczególne oferty mogą się znacznie różnić pod tym względem. Niejednokrotnie okazuje się, że to co jeden producent domków oferuje w standardzie, drugi uważa za opcję dodatkową wymagającą dopłaty. Po zsumowaniu wszystkich elementów, może okazać się, że pozornie tańszy domek jest w rzeczywistości droższy.

Dostosowanie projektu i wersji wyposażenia domku do indywidualnych potrzeb

Jeżeli decydujesz się na wydanie pewnej sumy pieniędzy, oczekujesz, że produkt będzie spełniał twoje oczekiwania w najwyższym stopniu. Jako klient powinieneś mieć możliwość dostosowania zarówno projektu jak i poszczególnych elementów wyposażenia do własnej wizji, dlatego zapytaj o to już podczas pierwszych rozmów z producentem domków mobilnych.

fot. DMK Budownictwo Domki Mobilne | Spersonalizowane aranżacje wnętrz. 


Data publikacji: 2020-10-25