Idąc z duchem czasu wiele osób coraz chętniej dokonuje zmian systemu grzewczego w domach. Modernizacje w tym zakresie są konieczne, ponieważ stare systemy grzewcze są nie tylko mało efektywne, ale również nie ekologiczne. Jednak sama zmiana źródła ciepła, np. na kocioł kondensacyjny nie jest wystarczająca. Jednym z etapów takiej modernizacji jest przystosowanie do nowych warunków pracy starego komina. Zastosowanie elastycznych wkładów kominowych umożliwia sprawną modernizację bez konieczności przeprowadzania brudnych i uciążliwych prac budowlanych.
Na czym polega fenomen pompowanych wkładów kominowych? Otóż dopasowują się one swobodnie się do przewodów kominowych każdego rozmiaru i kształtu – dlatego z powodzeniem mogą być instalowane także w kanałach posiadających uskoki czy krzywizny. Cecha ta pozwala całkowicie pominąć uciążliwy i długotrwały proces jakim jest rozkuwanie kominów celem zamontowania wkładu kominowego w starym przewodzie kominowym. Dokonując wyboru odpowiedniego systemu warto przede wszystkim postawić na sprawdzoną technologię od zaufanego dostawcy. Firma Cermas jako czołowy przedstawiciel w branży systemów renowacyjnych do przewodów kominowych oferuje nowoczesny wkład kominowy ALU– CERFOL K umożliwiający efektywną współpracę starych kominów z nowoczesnymi kotłami kondensacyjnymi.
fot. CERmas Polska
ALU– CERFOL K– dlaczego warto?
System ALU– CERFOL K to innowacyjne rozwiązanie, które w bezinwazyjny sposób pozwala przystosować murowany kanał kominowy do wykorzystania w instalacjach powietrzno – spalinowych nowoczesnych kotłów gazowych. Gwarantuje uzyskanie najwyższego poziomu szczelności i czystości przy jednoczesnej oszczędności czasu i energii podczas realizowanych prac.
fot. CERmas Polska
Nadmuchiwany wkład koncentryczny skutecznie zabezpiecza i uszczelnia stare i zanieczyszczone przewody kominowe . Pozwala przywrócić komin do początkowego stanu czystości, co umożliwia bezpośrednie doprowadzenie powietrza do komory spalania przy tzw. poborze z szachtu.
Nie dziwi, więc fakt, że system ALU-CERFOL K cieszy się obecnie coraz większą popularnością – będąc zarazem efektywnym, prostym i korzystnym finansowo sposobem na poradzenie sobie z bolączkami starego budownictwa i dostosowaniem zastanych warunków w rozwiązanie nowoczesne i ekologiczne.
Jak zainstalować ALU-CERFOL K ? – czyli prosty montaż w kilku krokach
Prawidłowe funkcjonowanie przewodu kominowego wspomaganego przez system ALU-CERFOL K w pierwszej kolejności wymaga odpowiedniego jego montażu. Dlatego niezbędne będzie poprzedzenie prac rzetelną oceną stanu technicznego przewodu wentylacyjnego. Równie istotne jest sprawdzenie czy w kominie nie znajdują się niepożądane „zanieczyszczenia”, które mógłby doprowadzić do rozerwania rękawa w trakcie instalacji.– co pozwoli to uniknąć niechcianego uszkodzenia wkładu.
fot. CERmas Polska
Montaż pompowanego wkładu polega na wprowadzeniu go do komina a następnie napompowaniu przy użyciu kompresora. Wkład poprzez pompowanie rozszerza się i dostosowuje swój kształt do wnętrza komina. Dzięki temu nawet stary, nieszczelny i zanieczyszczony komin staje się idealnym kanałem do zasysu powietrza. Następnie w tak przygotowany szacht należy zamontować wkład spalinowy w dowolnej wersji – sztywny lub giętki tzw. „spiro”. Kolejnym krokiem jest zamontowanie u wylotu komina zakończenia z zasysem powietrza, natomiast w kotłowni przyłączane zostaje przejście koncentryczne fi 60/100 lub fi 80/125. Przeprowadzona w tak prosty sposób instalacja pozwoli uzyskać sprawny system powietrzno – spalinowy do nowoczesnego kotła kondesacyjnego, znajdując powszechne zastosowanie w budynkach mieszkalnych, użyteczności publicznej czy przemyśle.
Jak więc można z łatwością zauważyć nadmuchiwany system do doprowadzenia powietrza ALU-CERFOL K ma wysoce praktyczną funkcję wszędzie tam, gdzie nie możliwe jest przywrócenie istniejącego komina do pierwotnego stanu czystości poprzez jego wyczyszczenie.
Więcej informacji o systemach Alu- Cerfol K na www.cermaspolska.pl
Data publikacji: 2020-11-05