Sztukateria (inaczej molding) to elementy dekoracyjne wewnątrz pomieszczeń stosowane w architekturze od starożytności. Najbardziej upowszechniły się w okresie renesansu i baroku. Sztukateria stanowiła element ozdobny między innymi ścian, mebli, sufitów, drzwi. Molding na nowo wkracza do wnętrz i jest coraz częściej wybieranym motywem zdobniczym.
Wbrew pozorom listwy sztukateryjne nie są przeznaczone tylko do wielkopowierzchniowych wnętrz w stylu pałacowym. Równie dobrze sprawdzają się w mniejszych mieszkaniach. Efekt może być zaskakujący. Coraz częściej sztukaterię można zobaczyć w minimalistycznych wnętrzach jako element zwracający uwagę i tworzący symetryczną harmonię.
Molding (sztukateria) jest bardzo uniwersalny w aranżacji. Idealnie wpisuje się w styl nowoczesny, świetnie harmonizuje z mieszkaniami w stylu klasycznym a także doskonale pasuje do wnętrza o charakterze modernistycznym.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów stworzyliśmy kolekcje frontów zdobionych sztukaterią. Dajemy klientom szeroki wybór wzorów frontów sztukateryjnych. Fronty tworzą spójne kolekcje, dzięki czemu możemy łączyć ze sobą fronty ze sztukaterią prostą lub w formie łuków. Jest możliwość kontynuacji wzoru np. na dwóch frontach, tak, aby wzór tworzył ciągłość na kilku frontach.
Coraz częściej decydujemy się na maksymalne wykorzystanie przestrzeni poprzez zabudowy do samego sufitu. W ten sposób mamy ogromną powierzchnię do przechowywania co jest niezwykle cenne w mniejszych mieszkaniach. Korzystając z frontów sztukateryjnych możemy stworzyć niezwykłą aranżację, która jednocześnie będzie ozdobnym elementem pomieszczenia. Fronty ze sztukaterią idealnie sprawdzą się w kuchni, w sypialni czy salonie. Ozdobią pojedynczy mebel lub całą zabudowę.
Do wyboru aż 16 wzorów frontów ze sztukaterią!
Art. 149 – prosta ramka sztukateryjna z MDF na froncie o grubości 18 mm. Ramka ma wysokość 6 mm. Wzór zastosowany jest również na szufladach. Poniżej prezentujemy zabudowę w sypialni z zastosowaniem tego artykułu. Prawda, że wygląda niezwykle zarówno w wysokich frontach jak i niskich szufladach?
Art. 152 – prosta ramka ze sztukaterii MDF na froncie o grubości 18 mm. Listwa ma wysokość 11 mm. Wzór zastosowany także na szufladach.
Art. 153 – prosta ramka sztukateryjna z MDF na froncie o grubości 18 mm. Listwa ma wysokość 11 mm. Wzór zastosowany również na szufladach.
Art. 162 – podwójna ramka sztukateryjna na froncie o grubości 18 mm. Ramka zewnętrzna ma wysokość 11 mm a wewnętrzna 6 mm. Na szufladzie zastosowana jest tylko jedna ramka, zewnętrzna 11 mm. Poniżej proponujemy przykład zastosowania tego artykułu w kuchni. Na wizualizacji widać też jak wygląda witryna pusta w tym artykule.
Art. 166, 167 i 168 – kolekcja frontów z ramką wysokości 8 mm na froncie o grubości 18 mm. W art. 166 ramka jest prosta, w art. 167 barokowe łuki natomiast art. 168 to zaoblona ramka. Wzory zastosowane także na szufladach. Przy zamówieniach należy pamiętać, że odległość ramki od krawędzi frontu jest stała i niezmienna.
Art. 169, 170 i 171 – kolekcja frontów z ramką wysokości 13 mm na froncie o grubości 18 mm. W art. 169 ramka w formie prostokąta, w art. 170 barokowe łuki, natomiast art. 171 to zaoblona ramka. Wzory zastosowane także na szufladach. Przy zamówieniach należy pamiętać, że odległość ramki od krawędzi frontu jest stała i niezmienna.
Art. 172, 173 i 174 – kolekcja frontów z ramką wysokości 8 mm na frezowanym froncie o grubości 18 mm. W art. 172 ramka jest prosta, w art. 173 barokowe łuki natomiast art. 174 to zaoblona ramka. Ramka sztukateryjna zastosowana także na szufladach.. Przy zamówieniach należy pamiętać, że odległość ramki od krawędzi frontu jest stała i niezmienna.
Art. 175, 176 i 177 – kolekcja frontów z ramką wysokości 13 mm na frezowanym froncie o grubości 18 mm. W art. 175 ramka w formie prostokąta, w art. 176 barokowe łuki, natomiast art. 177 to zaoblona ramka. Ramka sztukateryjna zastosowana także na szufladach.. Przy zamówieniach należy pamiętać, że odległość ramki od krawędzi frontu jest stała i niezmienna.
Wszystkie artykuły możemy wykończyć lakierem mat * ze wzorników ICA, RAL lub NCS oraz folią PVC mat. W przypadku folii mamy do wyboru dekory gładkie jednokolorowe, marmurowe, betonowe lub ze strukturą drewna. Aby dodać barokowego charakteru, na wybranych artykułach możemy zastosować patynę, która da efekt postarzenia frontów i wyostrzy optycznie frezowanie. Krawędź obwiednia frontu to R3, czyli bardzo delikatnie zaoblona krawędź. Do frontu pełnego możemy wykonać witrynę pustą, która będzie zawierała zdobienie listwą sztukateryjną, tworząc zgrany zestaw.
W swojej ofercie posiadamy również surowe listwy sztukateryjne do samodzielnego montażu bezpośrednio na ścianie. W taki sposób możemy uzyskać ten sam wzór zarówno na frontach meblowych jak i na ścianie. Listwy są bardzo łatwe w montażu, wystarczy zastosować odpowiedni klej i pomalować na wybrany kolor.
Fronty meblowe sztukateryjne wykonujemy na wymiar. Napisz do nas jakie wymiary Cię interesują a dokonamy bezpłatnej wyceny. Jeśli jesteś zainteresowany stałą współpracą, zachęcamy do kontaktu a ustalimy indywidualne warunki i zaopatrzymy w próbki.
Napisz na [email protected]
Data publikacji: 2021-04-19