Grubościówka do drewna Metabo przydaje się nie tylko w zakładach stolarskich. Doskonale sprawdzi się także w przydomowym warsztacie. Pozwala wykonywać codzienne obowiązki, ale też daje możliwość realizowania swojego hobby. Praca z drewnem uspokaja, a efekt pracy może podziwiać każdy.
fot. Metabo
Grubościówka dopasowana do indywidualnych potrzeb
Niezależnie od tego czy grubościówka będzie wykorzystywana w zakładzie stolarskim czy w warsztacie, musi spełniać określone parametry. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na moc silnika. Im jest ona większa, tym łatwiej można sobie poradzić z twardszym drewnem, o wiele szybciej można wykonać też obróbkę. Należy zwrócić również uwagę na prędkość posuwu. Uwzględniając ten parametr można szybciej poradzić sobie z obróbką (prędkość powinna mieścić się w przedziale 6-8 m/min). Kolejnym czynnikiem jest waga grubościówki. Ze względu na specyfikę wykonywanych prac, grubościówka powinna być odpowiednio ciężka. W ten sposób można zapewnić stabilność i bezpieczeństwo, a także wyższą precyzję pracy. Na koniec należy uwzględnić maksymalną grubość wiórów, wielkość stołu (tutaj kluczowe są preferencje i komfort pracy), a także zastosowane zabezpieczenia.
fot. Metabo
Zalety grubościówki do drewna
Grubościówka Metabo DH 330 doskonale sprawdzi się przy pracy w terenie. Mimo, że jest lekka, jest bezpieczna w użytkowaniu dzięki zastosowanym zabezpieczeniom. Poprzez stabilną przekładnię obrabiany przedmiot może być równomiernie przesuwany. Grubościówka wyposażona jest w system wygodnej regulacji wysokości, dzięki czemu łatwo jest ją ustawić na wymaganej wysokości i zablokować ją w wymaganych parametrach. Przy pomocy narzędzia można obrabiać zarówno cienkie, jak i grube deski.
Grubościówka do drewna jest prosta w obsłudze i bezpieczna w użytkowaniu. Bez względu na posiadane doświadczenie i kwalifikacje można z niej korzystać i wykonywać nieco bardziej zaawansowane prace stolarskie.
Data publikacji: 2022-09-22