Ochrona klimatu i zrównoważony rozwój zyskują na znaczeniu także w branży budowlanej, co skutkuje rosnącymi wymaganiami wobec izolacji budynków. Strategia na rzecz neutralności klimatycznej Polski do roku 2050 stawia na zrównoważone budownictwo, a jej centralnym elementem jest ograniczenie strat energii w budynkach. W szczególności uwaga kierowana jest na mostki termiczne, które stanowią ostatnią możliwość znacznej optymalizacji bilansu energetycznego budynku. Obecnie w obrębie połączeń ścian i słupów mostki termiczne powodują duże straty energii – ponadto często dochodzi tam do powstawania uszkodzeń elementów konstrukcji budynku spowodowanych przez kondensację pary wodnej lub pleśń. Tylko dzięki powłokom budynku z nieprzerwaną izolacją termiczną, która obejmuje również konsekwentną izolację mostków termicznych u podstawy budynku, można uzyskać niezbędne dodatkowe oszczędności energii.

Firma Schöck w nowej rodzinie produktów Sconnex® przenosi swoją wiedzę ekspercką w zakresie izolacji termicznej balkonów także na ściany i słupy. Konsekwentnym, dalszym rozwinięciem skutecznej technologii stosowanej do minimalizacji mostków termicznych są łączniki Schöck Sconnex®, które stanowią kamienie milowe na rzecz budownictwa energooszczędnego i koncepcji zrównoważonych budynków.

Schöck Sconnex ® stanowi spełnienie dotychczas nierozwiązanego wyzwania. Dzięki elementom Sconnex ® typu W, typu P i typu M można teraz efektywnie izolować ściany i słupy.

Mostki termiczne przy ścianach i słupach w obrębie połączeń ze stropami lub płytami posadzkowymi powodują duże straty energii. Skutkiem tego są powstające skropliny i pleśń. Dzięki Schöck Sconnex® mostki termiczne zostają zaizolowane w taki sposób, że nie ma potrzeby używania stosowanej zwykle izolacji bocznej. To nie tylko poprawia fizyczne własności budowli, ale także niesie korzyści ekonomiczne i aranżacyjne.

fot. Schöck 

Ekonomiczność :

  • Zwiększenie jakości i zrównoważony rozwój
  • Neutralny pod względem kosztów dzięki zaoszczędzeniu izolacji bocznej ścian i słupó
  • Zmniejszenie grubości izolacji zewnętrznej

Wygląd :

  • Poprawa wyglądu dzięki rezygnacji z izolacji bocznej ścian i słupów
  • Swoboda projektowania w przypadku elementów budynku niekorzystnie
    wyeksponowanych termicznie
  • Większa swoboda projektowania przy wymagających geometriach budynku

Fizyka budowli :

  • Wysoka temperatura wewnętrznej powierzchni ścian chroni przed uszkodzeniami elementów konstrukcji budynku
  • Nieprzerwana płaszczyzna izolacji termicznej daje pewność projektowania
  • Zwiększona efektywność energetyczna dzięki zmniejszeniu udziału
    mostków termicznych

Więcej : www.schoeck.com

Firma Schöck Sp. z o.o. należy do Grupy Schöck. Główną specjalnością firmy są rozwiązania do izolacji termicznej i akustycznej dla budownictwa jedno i wielorodzinnego. Grupa Schöck zatrudnia łącznie 1111 pracowników. Oprócz głównej siedziby zarządu, zakładu produkcyjnego i magazynu w Baden-Baden firma Schöck posiada również zakłady produkcyjne w Essen, Halle/Saale, na terenie Węgier, Austrii i w Tychach (montaż końcowy). Pozostałe firmy należące do Grupy Schöck są rozmieszczone w Polsce, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Belgii, Francji, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, USA i Słowenii (oraz firmy współpracujące w całej Europie, Korei Południowej i Japonii). Jako producent firma Schöck projektuje, produkuje i prowadzi dystrybucję innowacyjnych elementów i systemów budowlanych dla budownictwa lądowego. Jej celem jest rozwój coraz to lepszych jakościowo i doskonalszych elementów konstrukcyjnych. Schöck oferuje doradztwo i opiekę nad pracami budowlanymi już od fazy projektowej zgodnie z hasłem: „Postaw na niezawodność”. Wszyscy uczestnicy procesu budowlanego mają dostęp do szkoleń i aktualnych informacji technicznych. Praktyczne materiały oraz dostępne programy, wsparcie budowlane i wysoka jakość produktów przekładają się na trwałość konstrukcji – ze szczególnym uwzględnieniem efektywności energetycznej budynku. Wysoką jakość, bezpieczeństwo produktów oraz innowacyjność firmy Schöck potwierdzają liczne referencje, podziękowania, nagrody i wyróżnienia m.in. statuetka Budowlanej Firmy Roku 2017 oraz trofeum Architects’ Darling 2021 dla flagowego produktu firmy Schöck – łącznika termoizolacyjnego Isokorb.


Data publikacji: 2022-10-04