Wybierz nowoczesne aluminiowe systemy zadaszeń
Ekskluzywny design, sterowanie z pilota i lekka stabilna konstrukcja modułowa to wyróżniki, które sprawiają, że pergole systemowe znajdziemy w licznych przydomowych ogrodach, w zabudowie wielorodzinnej, na dachach budynków użytkowych i biurowców, a także w ogródkach restauracyjnych, centrach handlowych, kulturalnych czy miejskiej przestrzeni parkowej. Poznaj element małej architektury, która cieszy oko, chroni przed deszczem i słońcem, buduje przyjemną strefę intymności i zapewnia wygodny odpoczynek zawsze, gdy tego potrzebujesz.
Aluminiowe pergole systemowe MORAD – co wyróżnia model MRS-200?
Pergole cieszą się coraz większą popularnością zarówno wśród architektów, jak i inwestorów komercyjnych czy indywidualnych. Co sprawia, że tak chętnie wybieramy właśnie tę formę zadaszenia tarasu? Sprawdźmy na przykładzie nowości w ofercie firmy MORAD – lidera produkcji systemów aluminiowych i szklanych dla budownictwa z ponad 30-letnim stażem.
fot. Morad
Aluminiowa konstrukcja – lekka, ale w pełni stabilna
Podstawowy materiał wykonania pergoli systemowych MORAD to aluminium. Szkielet oparty jest o pionowe słupy (maksymalna wysokość: 3000 mm, prześwit 2800 mm), a zadaszenie tworzą aluminiowe lamele (rozstaw lameli to 200 mm). Atuty materiału sprawiają, że otrzymujemy solidną konstrukcję o niewielkim ciężarze, która oprze się działaniu mocnego wiatru, a jednocześnie nie przytłacza wizualnie topornością struktury.
Warianty montażu, gdy masz dużo lub mało przestrzeni
Istotnym walorem pergoli jest także uniwersalność jej zastosowania. W zależności od powierzchni tarasu czy innej przestrzeni, w której planujemy montaż zadaszenia, możemy zdecydować się na konstrukcję wolnostojącą, samonośną lub przyścienną – montowaną poprzez kotwienie do fasady budynku, a także instalację samego zadaszenia lamelowego. W przypadku rozwiązań MORAD w każdym wariancie otrzymujemy system z pełnym pakietem zintegrowanych kotew, łączników i poprzeczek, zapewniających bezpieczeństwo i nienachalny design.
fot. Morad
Konstrukcja do dalszej rozbudowy
Aluminiowe pergole systemowe to zazwyczaj układy modułowe, co pozwala dowolnie konfigurować lub zmieniać wielkość zadaszenia. Maksymalne wymiary elementów mogą być rozszerzone poprzez połączenie dwóch lub więcej pergoli. W przypadku systemu MORAD MRS-200 podstawowe parametry techniczne modułów przedstawiają się następująco:
• rozstaw lameli: 200 mm,
• maksymalna szerokość lameli: 4000 mm,
• maksymalna długość: 6000 mm,
• maksymalna długość bez podpory: 3000 mm,
• maksymalna wysokość: 3000 mm (prześwit 2800 mm).
fot. Morad
Elektryczne sterowanie ułatwiające codzienną obsługę
Nowoczesne pergole zapewniają skuteczną osłonę przed silnym słońcem, deszczem czy śniegiem, dzięki czemu możemy spędzać w przydomowym tarasie jeszcze więcej czasu. Dostosowanie systemu do własnych potrzeb i preferencji zdecydowanie ułatwia automatyzacja obsługi pergoli. W modelu MRS-200 MORAD korzystamy z płynnej regulacji kąta nachylenia lameli w szerokim i funkcjonalnym zakresie od 0 do 135 stopni, co sprawia, że możemy swobodnie regulować poziom prześwitu w przestrzeni dachowej przez cały rok. Pergole systemowe MORAD działają niezawodnie z wykorzystaniem standardowego zasilania 230VAC 50Hz 200VA.
fot. Morad
Ukryty system odprowadzania wody
Obok kontroli poziomu nasłonecznienia, ważnym zadaniem pergoli jest ochrona przed przenikaniem wilgoci z wód opadowych. Dlatego pamiętajmy, by wybierać rozwiązania, które wyposażono w rynny ociekowe, dyskretnie wkomponowane wzdłuż dachu oraz w pionie wzdłuż słupów, by nie dopuścić do zamoknięcia przestrzeni, mebli, sprzętów i osób znajdujących się pod zadaszeniem pergoli.
fot. Morad
Kolorystyka dobrana do aranżacji budynku
Przy wyborze systemu zadaszenia tarasu aspekt estetyczny jest dla nas równie ważny, co walory praktyczne danego rozwiązania. Aluminiowa pergola sprawdzi się w aranżacjach łączących metal, drewno i szkło. Decydując się na wersję kolorystyczną, możemy także wkomponować ją harmonijnie w inne stylistyki, odpowiadające projektowi ogrodu, domu, osiedla, przestrzeni użytkowej. Z zależności od preferencji inwestora pergole systemowe MORAD dostarczane są w wersji surowej, anodowanej lub malowanej proszkowo na wybrany kolor z palety RAL. Co ważne, proces powlekania realizowany jest we własnej lakierni proszkowej producenta. Dla nas to gwarancja uzyskania dokładnie takiej barwy, jaką zamawialiśmy, a także szybszej realizacji zamówienia i korzystniejszej ceny usługi.
Pergole systemowe MORAD – uniwersalność zastosowań
Wszystkie te funkcjonalności sprawiają, że pergole aluminiowe cieszą się niesłabnącą popularnością jako nowoczesne systemy zadaszeń. Solidna i elegancka struktura podstawy zapewnia komfort użytkowania w roli osłony przed słońcem i deszczem każdego dnia. To praktyczne i eleganckie rozwiązanie, które daje projektantom i inwestorom wiele możliwości kreatywnych implementacji.
Szczegółowe informacje o pergolach systemowych MORAD dostępne są na stronie producenta www.morad.pl
Projektantów zapraszamy także do pobrania modeli BIM systemów MORAD.
Data publikacji: 2022-11-15