Konferencja „SPB 2024” – program

Konferencja „SPB 2024” przynosi nam kompilację najważniejszych i najciekawszych aktualnie tematów w branżach autoklawizowanego betonu komórkowego oraz prefabrykacji betonowej. 11 wystąpień eksperckich i 2 panele dyskusyjne dają szeroki przegląd najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych, pozwalają na analizę aktualnych wyzwań, przed którymi stoją branże oraz debatę nad kierunkami rozwoju. Co znajdziemy w programie wydarzenia?

Referat inauguracyjny

Tradycją konferencji SPB stało się już, że pierwsze wystąpienie eksperckie poświęcone jest analizie aktualnej sytuacji polskiej gospodarki oraz możliwości jej rozwoju, zwłaszcza w kontekście budownictwa. Podczas ósmej edycji problematykę tę przedstawi wybitny specjalista z dziedziny gospodarki prof. dr. hab. nauk ekonomicznych Jerzy Hausner – przewodniczący Rady Programowej Open Eyes Economy Summit oraz Rady Fundacji Gospodarki i Administracji Publicznej – w referacie zatytułowanym „Sytuacja i perspektywy polskiej gospodarki”.

Referaty ekspertów

Prefabrykacja betonowa i autoklawizowany beton komórkowy to technologie spełniające wszelkie wymagania nowoczesnego budownictwa, dostosowane do aktualnych technik budowania, norm bezpieczeństwa, wytycznych zrównoważonego rozwoju i wymogów inwestorów co do jakości i kosztów budowy. Przypomnijmy, że wyroby z ABK są wciąż liderem rynku materiałów ściennych, a prefabrykaty betonowe m.in. ze względu na tempo budowy są coraz szerzej doceniane w budownictwie mieszkaniowym. Zaproszeni eksperci analizują w swoich wystąpieniach wszystkie te aspekty. Przyjrzyjmy się tematom poszczególnych referatów wpisanych w program Konferencji „SPB 2024”:

Rozwój technologii

  • „Prefabrykacja betonowa w architekturze” – Vladimír Šlapeta

  • „Sto lat ABK w Europie” – Jos Cox

Bezpieczeństwo

  • „Bezpieczeństwo obiektów wielkopowierzchniowych wykonanych w technologii prefabrykacji betonowej w sytuacji niezamierzonego obciążenia” – Szymon Wojciechowski

  • „Bezpieczeństwo zbrojonych konstrukcji z ABK” – Łukasz Drobiec, Radosław Jasiński, Wojciech Mazur

Zrównoważony rozwój

  • „Zrównoważone budynki wykonane z prefabrykatów betonowych” – Bernhard Leitner

  • „Mapa drogowa ABK dla uzyskania zero emisji energii” – Torsten Schoch

  • „Zrównoważone i ekologiczne budownictwo z betonu komórkowego” – Paweł Walczak

Trendy, innowacje, kierunki

  • „Systemy prefabrykowanego budownictwa mieszkaniowego z zastosowaniem ABK” – Jacek Chojnowski i Wojciech Rogala

  • „Wielka płyta na nowo – żelbetowa prefabrykacja wielowarstwowa w nowoczesnym budownictwie jednorodzinnym i mieszkaniowym” – Karol Nieradka

  • „Innowacyjne zastosowania włókien niemetalicznych w betonie. Metody badań i projektowania” – Julita Krassowska, Paweł Wolka

Fora dyskusyjne – zrównoważony rozwój i bezpieczeństwo

Wyzwania dla architektury i budownictwa, jakie niosą zmiany klimatyczne oraz szerokie możliwości, jakie daje przemysł betonów to główne tematy reprezentowane w referatach zaproszonych gości. Zagadnieniom tym dedykowane są także dwa panele dyskusyjne z udziałem ekspertów prowadzone przez redaktora Patrycjusza Wyżgę.

  • Pierwszy panel stawia w centrum tematykę dekarbonizacji i zrównoważonego rozwoju ABK i prefabrykacji betonowej. Głos zabiorą w nim: Piotr Dauksza, Jan Deja, Andrzej Garbacz, Robert Turski.

  • Drugi panel poświęcony jest zagadnieniu bezpieczeństwa stosowania ABK i prefabrykacji betonowej. Prelegenci uczestniczący w dyskusji to: Przemysław Borek, Krzysztof Janczura, Tomasz Rybarczyk, Szymon Wojciechowski.

Weź udział w Konferencji „SPB 2024” – zgłoszenie online

Sprawdź program, wybierz interesujące Cię wykłady oraz panele i zapisz się już dziś!

Link do rejestracji uczestników https://konferencja.s-p-b.pl//zapisy

Stoiska wystawiennicze

Konferencja „SPB 2024” to również okazja do przedstawienia swojej najnowszej oferty produktowej przez członków stowarzyszenia – producentów ABK i prefabrykacji betonowej, przedstawicieli innych branż związanych z budownictwem i przemysłem materiałów budowlanych, a także przedstawicieli wyższych uczelni technicznych, instytutów i ośrodków badawczych.

Nagrody dla laureatów konkursu dla studentów wydziałów architektury i budownictwa

Jednym z istotnych kierunków działalności SPB jest edukacja i zapewnienie możliwości rozwoju młodym adeptom kierunków architektonicznych i budowlanych. Z myślą o przyszłych projektantach i inżynierach organizowany jest we współpracy z „Builder” konkurs „Dwa oblicza jedna przyszłość betonu komórkowego i prefabrykacji betonowej”. W ramach ostatniej edycji, studenci wraz z opiekunami projektowali nowoczesne „Centrum technologiczne z kompleksem biurowym z zastosowaniem ABK i prefabrykacji betonowej”. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone podczas Konferencji „SPB 2024” w Serocku w drugim dniu zjazdu.

30 lat SPB

W 2024 roku przypada także Jubileusz 30 lecia Stowarzyszenia Producentów Betonów. Konferencja jest więc dobrą okazją do podsumowania osiągnięć z okresu trzech dekad oraz do analizy kierunków rozwoju nowoczesnej architektury i budownictwa z ABK i prefabrykacji betonowej. W Sesji Jubileuszowej referat omawiający te zagadnienia wygłosi prezes SPB Grzegorz Bajek.

Przypomnijmy, że SPB to jedno z najstarszych stowarzyszeń powstałych w nowej polskiej rzeczywistości gospodarczej. Jego głównym celem jest reprezentowanie interesów Producentów Prefabrykacji Betonowej oraz Autoklawizowanego Betonu Komórkowego między innymi poprzez organizowanie konferencji, seminariów, szkoleń czy prowadzenie działalności wydawniczej. Istotnym kierunkiem działań jest również udział przedstawicieli w Komitetach Technicznych powoływanych przez Polski Komitet Normalizacyjny i podejmowanie inicjatyw w zakresie opracowania aprobat technicznych na wyroby z betonu w imieniu członków organizacji. Szeroki zakres działań i konsekwencja w realizacji celów sprawiają, że jest to organizacja rozpoznawalna i ceniona przez sektor budownictwa zarówno w kraju, jak i za granicą. Stowarzyszenie od 1996 roku jest członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Autoklawizowanego Betonu Komórkowego (eaaca).

VIII Konferencja Stowarzyszenia Producentów Betonów w hotelu Narvil w Serocku

Konferencje SPB odbywają się w cyklu dwuletnim, na przemian z Dniami Betonu. Kilkunastu prelegentów, kilkuset uczestników oraz sprzyjająca merytorycznym debatom przestrzeń hotelu Narvil w Serocku k. Warszawy to walory, które sprawiają, że wydarzenie cieszy się od lat uznaniem branżystów, producentów i naukowców.

Zapraszamy do udziału w Konferencji „SPB 2024” pod honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju i Technologii. Sponsorami wydarzenia są producenci – członkowie Stowarzyszenia, a także inni przedstawiciele branży budowlanej.

Z działalnością i publikacjami Stowarzyszenia Producentów Betonów można zapoznać się na stronie http://s-p-b/pl.

Dane kontaktowe organizatora

Stowarzyszenie Producentów Betonów

02-829 Warszawa, ul. Mączeńskiego 2

Józef M. Kostrzewski – Dyrektor Biura

Anna Głębocka – Asystentka Dyrektora

Telefon: +48 781 904 008

E-mail: [email protected]

Biuro czynne: pon-pt, w godz. 8:00-16:00

02-829 Warszawa, Zdzisława Mączeńskiego 2, woj. mazowieckie
tel. 781904008,