Rola ogrodzenia dla każdego inwestora jest oczywista: ma ono skutecznie zabezpieczyć posesję przed intruzami, zapewnić mieszkańcom poczucie komfortu i osłonić przed ciekawskimi spojrzeniami z zewnątrz. Choć funkcja ta jest przede wszystkim praktyczna, to dla wielu z nas bardzo istotny jest również design, tym bardziej, że to właśnie ogrodzenie jest elementem widocznym na pierwszy rzut oka, będąc wizytówką nieruchomości. Wybierając ogrodzenia z koszy gabionowych inwestor może mieć pewność, że spełnią one wszystkie te wymagania równocześnie. I nawet jeśli cena ogrodzeń gabionowych jest wyższa niż np. ogrodzeń z siatki (które są najtańszym z możliwych wariantów), to jednak atuty tych pierwszych sprawiają, że warto w nie zainwestować.

Możliwość stosowania różnych wypełnień koszy – w tym również materiałów pochodzących z odzysku – to ukłon w stronę tych, którzy nie boją się eksperymentować z formą, a zarazem dążą do racjonalnego wykorzystywania dostępnych materiałów.

fot. WADO

Równie istotne są inne kwestie użytkowe. Ogrodzenia gabionowe zapewniają właścicielom posesji dużo prywatności, a ponadto skutecznie odgradzają od hałasu z zewnątrz, pełniąc funkcję ekranu akustycznego. Z tego względu świetnie sprawdzą się w lokalizacjach, gdzie duże natężenie ruchu generuje spory hałas.

Ogrodzenia gabionowe – cena, którą warto zapłacić

Jeszcze do niedawna gabiony bardziej kojarzone były z budownictwem drogowym, gdzie wykorzystywano je np. jako umocnienia skarp, zboczy i nasypów. Z czasem jednak ich potencjał dostrzegły inne branże, a kosze gabionowe wypełnione kamieniami, drewnem lub szkłem zaczęły pojawiać się w parkach, na miejskich placach czy wokół prywatnych nieruchomości.

– Zwłaszcza ostatnia z możliwości, czyli ogrodzenia gabionowe, otworzyły ogromne możliwości projektowe, stając się alternatywą dla tradycyjnych ogrodzeń – mówi Waldemar Kawecki z firmy Wado, która jest producentem ogrodzeń gabionowych, małej architektury gabionowej, a także ogrodzeń panelowych, mebli ogrodowych i rusztowań.

fot. WADO

Dla wielu inwestorów jednym z istotniejszych argumentów przemawiających za wyborem danego typu ogrodzenia jest cena. Ogrodzenia gabionowe, choć droższe od najprostszych konstrukcji (np. z siatek czy paneli), w ostatecznym rozrachunku wypadają bardzo korzystnie. Jak to możliwe?

– Otóż za podstawę ogrodzeń gabionowych służą kosze, wykonywane z siatki ocynkowanej ogniowo zgodnie z normą PN-EN ISO 1461. Tak solidny materiał nie wymaga konserwacji i jest wysoce odporny na niekorzystne warunki atmosferyczne – opady, ekspozycję na słońce, wysokie i niskie temperatury. W praktyce oznacza to, że koszt eksploatacji ogrodzenia gabionowego jest zdecydowanie niższy niż np. ogrodzenia z drewna, które bez konserwacji szybko ulegnie zniszczeniu. Jeśli dodać do tego nieprzeciętną trwałość koszy gabionowych to okazuje się, że w dłuższej perspektywie cena ogrodzenia gabionowego nie jest wysoka, bo nie trzeba wydawać pieniędzy na środki zabezpieczające czy ekipę, która przeprowadzi niezbędne prace – mówi Waldemar Kawecki.

fot. WADO

W firmie Wado ogrodzenia gabionowe powstają na podstawie projektu od klienta, który może być wykonany przez projektanta lub odręcznie. Dzięki temu, że oferowane kosze przeznaczone są do samodzielnego montażu, cena ogrodzenia gabionowego jest bardzo atrakcyjna, bo odpadają koszty robocizny.

– Oferujemy zestawy, które są nieskomplikowane w montażu. W ich skład wchodzą siatki gabionowe z ceownika o wymiarach 20 x 8 x 1,8 mm oraz pręta o średnicy 4,8 mm, 2 słupki stabilizujące o wymiarach 60 x 40 mm, komplet śrub nierdzewnych oraz elementy łączące – mówi Waldemar Kawecki.

Na życzenie klienta możliwe jest również wykonanie bramy, furtki, zabudowy koszy na śmieci oraz elementów małej architektury (ławeczki, klomby, murki itp.). Tak rozbudowane możliwości pozwalają zagospodarować przestrzeń wokół domu elementami, które będą nie tylko efektowne i trwałe, ale także spójne wzorniczo.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.wado.net.pl

42-280 Częstochowa, ul. Wileńska 21, woj. śląskie
tel. +48 502 785 288,