Licencjonowany sposób na suche mury

W 1997 roku rozpoczyna działalność firma HW Izolan. Co jest jej atutem? Licencja na nowoczesną technologię zabezpieczenia mokrych murów przed podciąganiem wilgoci, która została opracowana przez dwóch austriackich inżynierów: mgr inż. Bruno Weinzierl i mgr inż. Herwig Haböck w 1975 roku.

fot. HW IZOLAN

System HW innowacyjna izolacja przeciwwilgociowa – jak to działa?

Dlaczego system HW ma przewagę? Takie osuszanie jest wyjątkowo skuteczne, a co więcej nie wymaga rozbierania ściany. Wystarczy jedynie jej nacięcie. By skuteczność osuszania tym sposobem została w pełni zrozumiana, w pierwszej kolejności należy przedstawić główną przyczynę przenikania wilgoci do murów. Porowate materiały budowlane, takie jak cegły czy zaprawy wapienno-piaskowe, charakteryzują się niestety wysoką nasiąkliwością. Dzieje się tak dlatego, że składają się z sieci rurek kapilarnych, przez które swobodnie wędruje woda. Barierą dla niej powinna być oczywiście izolacja. Problem tkwi w fakcie, że – szczególnie w starszych budynkach – jest ona źle wykonana i/lub uległa zniszczeniu. Technologia HW jest genialnie prostą i efektywną odpowiedzią na niekorzystne skutki złej izolacji. Polega ona na wprowadzeniu w konstrukcję budynku płyt falistych wykonanych z nierdzewnej stali chromowej, przy pomocy specjalnego urządzenia pneumatycznego. To młot pneumatyczny o ciężarze własnym 20-40 kg i częstotliwości udarowej 1100-1450 uderzeń na minutę. Wprowadza on zazębiające się ze sobą płyty wzdłuż całej długości muru. Miejsce, w które wprowadzone są płyty izolacyjne – spoiny muru tworzy szczelną barierę, czyli izolacje poziomą. To właśnie ta bariera skutecnie zapobiega podciąganiu wilgoci, i co równie istotne, powoduje umożliwienie samoistnego wysychania muru.

fot. HW IZOLAN

Gdzie można zastosować osuszanie systemem HW?

Ten sposób osuszania jest uniwersalny i można go zastosować wszędzie i w każdym materiale budowlanym. To jego kolejna zaleta. Wspomniane płyty faliste są ostrzone i wprowadza się je nawet w bardzo grube mury. W przypadku najgrubszych ścian możliwe jest wprowadzenie płyt z dwóch stron w jedną szczelinę, bez wcześniejszego podcinania czy kucia. Brak potrzeby wykonywania tych czynności pozytywnie skutkuje eliminacją osiadania lub pękania ścian. Dodatkowo wprowadzenie płyty falistej równa się zagęszczeniu pasma zaprawy o nawet 20%.

Cały proces modernizacji obiektów przy pomocy technologii Systemu HW przebiega w spójny sposób, który oszczędza czas i pieniądze inwestora. Nie tylko ze względu na brak konieczności przeprowadzania rozbiórki ścian. Równie istotne jest również to, że izolacja w tym systemie jest trwała i nie wymaga kolejnej aplikacji.

fot. HW IZOLAN

Firma jest w stanie sprostać najbardziej wymagającym przedsięwzięciom

Dzięki innowacyjnej technologii i doświadczeniu firmy można było skutecznie osuszać, izolować i tym samym ratować przed zniszczeniem budynki zabytkowe i nie tylko, takie jak: Konwent Bonifratrów w Tarnowie, Parafie Polsko-Katolicką w Jeleniej Górze-Cieplicach czy Przedszkole Niepubliczne Zgromadzenia Sióstr Felicjanek w Gorlicach.

Więcej szczegółów na temat osuszania budynków oferowaną przez firmę HW Izolan znajdziesz na: www.hwizolan.pl

31-011 Kraków, ul. Wrocławska 43a/53, woj. małopolskie
tel. 532 362 898, 604 591 865,