Zamiast fundamentu – kotwa do ziemi
Ogrodzenia, bramy, urządzenia na placach zabaw (labirynty, zjeżdżalnie, trampoliny, huśtawki), drewniane domy, garaże, znaki drogowe, znaki informacyjne, flagi reklamowe, latarnie, kosze, konstrukcje elektrowni fotowoltaicznych, a także lekkie budynki, kontenery i wiele innych… Zastosowania, w których sprawdzą się wkręty do ziemi Krinner, można mnożyć. Bez wątpienia jednak jest to rozwiązanie na miarę naszych czasów, kierowane do inwestorów poszukujących lepszej alternatywy dla drogich i skomplikowanych w wykonaniu fundamentów betonowych, która pozwoli usprawnić pracę. Wykorzystanie fundamentowych wkrętów do ziemi pozwala też zredukować koszty wykonania.

 

Wkrety do ziemi krinnerfot. TokoEnergo

 

Dzięki śrubom do ziemi Krinner można znacznie usprawnić pracę, bo nie ma potrzeby wykonywania wykopów i betonowania. Nie bez znaczenia jest też fakt, że w przypadku zastosowania kotwy do gruntu wyeliminowany jest problem powstającej po wykopie ziemi, a śruby można łatwo, szybko i bezpiecznie mocować oraz przenosić z miejsca na miejsce. Po wkręceniu śrub fundamenty są gotowe do natychmiastowego obciążenia, co eliminuje przerwę technologiczną w trakcie budowania. 
Wszystkie kotwy do gruntu Krinner są wykonane ze stali ocynkowanej (warstwa cynku wynosi 120μ), a ich okres trwałości szacowany jest na ok. 100 lat. Zarówno wygląd, jak i sposób produkcji wkrętów jest opatentowany. Śruby poddawane są też licznym testom, między innymi na obciążenia ciśnienia, napięcia i obciążenia boczne. Długość produkowanych wkrętów do ziemi  wynosi od 550 mm do 2100 mm. 
Przy małych wkrętach możliwa jest samodzielna instalacja ręczna za pomocą pręta stalowego – roksoru lub tzw. krzyża instalacyjnego, który można wypożyczyć.

 

Wkrety do ziemi krinnerfot. TokoEnergo

 

Obok zalet takich jak błyskawiczny czas wykonania fundamentów, istotna jest też nieinwazyjność śrub do ziemi. Przede wszystkim nie ma potrzeby pokrywania terenów zewnętrznych betonem, dzięki czemu nie zostaje zakłócona gospodarka wodna. Ponadto wykonane przy użyciu wkrętów do gruntu fundamenty można łatwo zlikwidować, pozostawiając ziemię w stanie nienaruszonym, a także przenieść w nowe miejsce. Fundamenty tego typu można wykonywać o dowolnej porze roku (nawet zimą), co wydłuża sezon budowlany. Nie ma też właściwie ograniczeń jeśli chodzi o rodzaj gleby, na jakiej powstanie fundament. Na korzyść zastosowania kotwy do ziemi przemawia też czas. Podczas okresu wegetacyjnego (rocznego) cechy  wkrętów znacznie się poprawiają poprzez osiadanie gruntu, a wkręt uzyskuje lepsze właściwości. To również najlepszy rodzaj fundamentu dla domów drewnianych – dzięki temu, że drewno jest ukotwiczone nad powierzchnią, postaje ono suche, a przez to dwukrotnie wydłuża się jego okres żywotności.

 

Wkrety do ziemi krinner Wkrety do ziemi krinner fot. TokoEnergo

 

Kotwy do gruntu stabilne na lata
Dzięki stożkowatemu kształtowi, wkręt do gruntu zgniata ziemię i zapewnia stabilność i bezpieczeństwo. Śruby są dostępne z płytami kołnierzowymi stosowanymi modułowo, dostosowanymi do odpowiednich obciążeń statycznych. Delikatna, pionowa regulacja wkrętów odbywa się przez opatentowany system mimośrodów, które pozwalają na uzyskanie perfekcyjnego pionu. Innym rozwiązaniem są granulaty z kruszywa żwirowego do prostopadłego, wygodnego i szybkiego montażu słupków.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.tokoenergo.cz/?lang=pl

62-800 Kalisz, Poznańska 4, woj. wielkopolskie
tel. 660 835 650, 888 748 055 / 728 357 504,