Decyzje o budowie hali muszą zapadać czasami pod wpływem chwili. Mogą być powodowane koniunkturą, elastycznie rozszerzającą się ofertą czy nawet zmiennymi warunkami pogodowymi. Dlatego sam proces ich wznoszenia nie może trwać zbyt długo. W takim wypadku rozwiązanie w postaci hal o lekkiej konstrukcji i poszyciu, zakotwiczonych bez pośrednio w gruncie wydaje się idealne.
– Wprowadzenie na rynek naszego pomysłu w postaci lekkich hal był przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Okazuje się, ze polscy rolnicy poszukują nie tylko rozwiązań doraźnych i szybkich w realizacji, ale również uzasadnionych ekonomicznie, które oferują dobrą jakość za niską cenę – mówi Leszek Sawicki, własciciel firmy ZM Progress.
fot. ZM Progress
Hale na bale – dostosowane do potrzeb
Lekkie hale gwarantują użytkownikom zabezpieczenie przed działaniem warunków atmosferycznych zarówno mienia w postaci maszyn i urządzeń, jak również dają możliwość przechowania płodów rolnych, takich jak np. baloty słomy.
– Oferta hal dopasowana jest do indywidualnych potrzeb użytkowników. Występują one w trzech szerokościach 8, 9 i 12 m – mówi Leszek Sawicki – Konstrukcja namiotu składa się łączonych na środku dwóch wręg o średnicy 60 mm oraz 40 mm, przęsła w halach o szer. 8m i 9 m, są co 1 m, a w hali o szer. 12 m co 2 m – dodaje.
fot. ZM Progress
Dodatkowym atutem tych konstrukcji jest ich modułowość. Dzięki segmentowej konstrukcji, hale można rozbudować w dowolnym momencie o kolejne segmenty – długość hali jest dowolna.
Technologia budowy hal nie wymaga osadzania ich na fundamentach betonowych. Dzięki temu czas ich wznoszenia jest ograniczony do minimum. Konstrukcja połączona jest z podłożem bezpośrednio, za pomocą stalowych kotew.
Niezależnie od modelu hali, każda z nich może być wyposażana w drzwi przesuwne, zwijane czy tradycyjne wahadłowe.
fot. ZM Progress
Lekkie hale bezfundamentowe – gwarancja jakości na lata
Wystawione na negatywne oddziaływanie warunków atmosferycznych i innych panujących w rolnictwie, hale bezfundamentowe muszą być wykonane z materiałów gwarantujących ich długowieczność.
– Zastosowanie w produkcji wysokogatunkowej stali oraz cynkowanie ogniowe gotowego produktu, daje gwarancję jakości a zastosowanie nowoczesnych maszyn w procesie produkcji gwarantuje najwyższą jakość wykonania. Do przykrycia naszych konstrukcji stosujemy plandeki renomowanych producentów o gęstości 650g/m2. Kolorystyka plandeki jest dowolna, z żywotnością cechowaną na 12 lat – stwierdza Leszek Sawicki.
Z pełną oferta firmy ZM Progress można zapoznać się na stronie: www.halenabale.pl