Podwieszany sufit

Kiedyś był modą, dziś jest wyborem. Spotykany jest bardzo często w budynkach publicznych. Czy moda na takie wykończenie wróci do mieszkań?

Nietypowe rozwiązanie na dekoracyjny sufit podwieszany w postaci napinanych kolorowych paneli tekstylnych FABRIC CANOPY - pozwala uzyskać zindywidualizowany charakter we wnętrzach. Mieszanka poliestru (90%) i lycry (10%) sprawia, że materiał jest wyjątkowo sprężysty, a odpowiednia grubość nici i gęstość ich splotu, daje efekt półprzeźroczystości.

Sufit podwieszany może pomóc w trosce o oszczędności energetyczne. Odpowiednio dobrane sufity podwieszane pozwalają na uzyskanie oszczędności energii elektrycznej przede wszystkim dzięki bardzo wysokiemu poziomowi odbicia światła, który poprawia oświetlenie wnętrza, pozwalając na zastosowanie mniejszej liczby opraw oświetleniowych, zredukowanie mocy oświetlenia elektrycznego, a zatem również obniżenie kosztów konserwacji i napraw. Ciekawym i wartym uwagi rozwiązaniem mogą być również płyty sufitowe z wbudowanymi kapsułami z materiałem zmiennofazowym, które pozwalają na zachowanie komfortu cieplnego we wnętrzach i optymalizowanie kosztów zużycia energii potrzebnej do jego osiągnięcia. – Taką innowację wprowadziliśmy niedawno do oferty naszych sufitów metalowych nieperforowanych. Wspólnie z firmą BASF stworzyliśmy rewolucyjny produkt, CoolZone, który kumuluje, a następnie uwalnia duże ilości energii, by w ten sposób znacznie obniżać koszty chłodzenia i pozwalać utrzymać komfortową temperaturę pomieszczeń -  mówi Anna Baczkowska, architekt i kierownik technicznego wsparcia sprzedaży w firmie Armstrong.

Nowoczesne sufity podwieszane to rozwiązanie, które już dawno przestało kojarzyć się tylko z przestrzenią biurową. Różnorodność, możliwości techniczne oraz estetyka płyt sufitowych sprawiają, że sufity podwieszane, i to nie tylko te monolityczne, coraz częściej spotyka się również w takich wnętrzach, jak galerie handlowe, hotele, centra rozrywki i sportu, porty lotnicze, a nawet szkoły i szpitale. Drewniane, metalowe oraz mineralne sufity podwieszane idealnie nadają się do wykorzystania we wnętrzach usługowych, a także w obiektach transportu pasażerskiego. Wśród dostępnych rozwiązań są także podwieszane sufity bardziej dekoracyjne, tzw. wyspowe lub pływające. W tej grupie znajdują się produkty wykonane z różnych materiałów, jak np. drewno, metal, wełna, mineralna, poliwęglan, a nawet tkanina; są płaskie lub wygięte w łuk, kolorowe i w rozmaitych kształtach.


Data publikacji: 2014-06-16

A A A

Podobne inspiracje


19.02.2018 |
Wybór kształtu schodów zależy od ich lokalizacji,...
10.01.2018 |
Przygotowaliśmy dla Was wnętrzarskie podsumowanie roku 2017!...
20.12.2017 |
Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia dużo...
19.12.2017 |
Wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia,...
16.11.2017 |
Monstera Dziurawa króluje we wnętrzach. Wyjątkowy kształt...
27.09.2017 |
Świece i świeczniki dodają niebanalnego klimatu do...
21.09.2017 |
Chyba nie ma łatwiejszego, tańszego i efektywniejszego...
18.09.2017 |
Lato niestety się kończy i nieubłaganie nadchodzą...
15.09.2017 |
Czerpanie inspiracji z motywów ze świata roślin...
13.09.2017 |
Koniec wakacyjnej sielanki. Dzieci usiadły do ławek...
17.07.2017 |
Urządzasz swoje wnętrze i szukasz nietuzinkowych elementów...
14.07.2017 |
Zioła wzbogacają i podkreślają smak potraw, są...