Potencjał możliwości telematycznych możliwych do zastosowania w obsłudze ciężkiego sprzętu jest nieograniczony, ale istniejące na rynku rozwiązania nie są obecnie w pełni wykorzystywane. Tymczasem dzięki zautomatyzowanym rozwiązaniom do zbierania danych telematycznych, dane o mieszanej flocie mogą być przetwarzane ze zwiększoną wydajnością i lepszą ekonomią. W jaki sposób rozwiązania telematyczne mogą być wykorzystane jako przewaga konkurencyjna w przypadku flot charakteryzujących się mieszanym sprzętem?

Nieustanny wyścig z galopującym postępem technologicznym stanowi wyzwanie, zwłaszcza podczas pracy w sektorach, takich jak budownictwo lub wynajem. W skrócie: telematyka pomaga zredukować koszty przy jednoczesnej maksymalizacji zysków firmy. Jak to działa?

Technologia wykona pracę za ciebie

Prowadzenie rentownej firmy budowlanej łączy się nierozwiązalnie z potrzebą posiadania odpowiedniego sprzętu, materiałów i ludzi na placu budowy, a zasoby logistyczne niezbędne do tego celu są kosztowne i czasochłonne.

Rozwiązanie połączonych technologii telematycznych zapewnia wgląd potrzebny do optymalnego planowania zasobów poprzez konsolidację danych ze wszystkich zasobów floty i umieszczenie ich w jednym interfejsie, co pozwala monitorować stan każdego pojedynczego narzędzia, sprzętu, pojazdu i maszyny w czasie rzeczywistym.

To bardzo prosty algorytm, gdzie wszystkie strzałki są skierowane w górę, bo oznaczają wzrost:

  • wykorzystania własnych danych
  • łatwości prowadzenia rentownych projektów
  • oszczędności kosztów – mniejsze zużycie paliwa, brak dodatkowego sprzętu
  • kontroli przeglądów – mniej przestojów
  • możliwości łatwego monitorowania zasobów
  • weryfikacji godzin pracy
  • klarowności przeglądu zasobów w ramach projektu
  • użycia danych w strategii wymiany

Dane widoczne jak na dłoni

Pracownicy z pewnością z wielką ulgą przywitają nowy sposób unifikacji platform i loginów. Korzystając z rozwiązania zapewniającego ujednolicony widok za pomocą jednego logowania, będzie można dokonać przeglądu wszystkich zasobów firmy i uzyskać go łatwiej i szybciej. Oznacza to zupełnie nieskomplikowany dostęp do codziennych aktualizacji dotyczących wydajności kierowcy, lokalizacji zasobów, konserwacji sprzętu, zużycia paliwa i pracy na postoju we wszystkich pojazdach i maszynach należących do firmy.

Platformy neutralne dla marki, takie jak ABAX Smart Connect, służą jako uzupełnienie szczegółowych danych OEM.

Większość użytkowników i menadżerów flot pojazdów skorzysta na wykorzystaniu obu platform neutralnych dla marki. Na przykład: ABAX Smart Connect to rozwiązanie idealne do szybkiego codziennego przeglądu i przyjaznych dla użytkownika raportów, podczas gdy użytkownicy nadal mogą logować się do swojej platformy OEM, aby uzyskać głębszy wgląd w maszynę, na przykład przejrzeć kody błędów i diagnostykę napraw.

Dodatkowe zasoby floty pod całkowitą kontrolą

Istnieją także inne rodzaje zasobów, które nie są technicznie częścią floty, ale stanowią nie mniej istotny element projektów. Chodzi o łyżki koparek, elektronarzędzia, generatory i pompy. Jeśli takie zasoby zostaną pozostawione lub, co grosza, zgubione, opóźni to każdy projekt.

Tymczasem menedżerowie floty mogą monitorować takie elementy na tej samej platformie, na której śledzą główną flotę. W zależności od wielkości zasobu istnieje wiele rozwiązań, takich jak urządzenia z wysoce wytrzymałą baterią i tagi Bluetooth, które mogą z łatwością zostać dopasowane do każdych potrzeb.

Dane pomagające utrzymać pracę silników

Zaplanowane raporty pozwalają na przejście od reaktywnych poprawek do proaktywnej konserwacji. Dane pobrane z floty pojazdów mieszanych zapewnią doskonały wgląd w planowanie nadchodzących przeglądów i napraw, co zapewnia przewagę konkurencyjną dzięki utrzymywaniu największych inwestycji w pełni operacyjnej.

Większa dostępność sprzętu dzięki zoptymalizowanemu serwisowi, a także bardziej efektywne wykorzystanie maszyn, pomagają zwiększyć wydajność i zyskowność działalności w każdym projekcie.

Więcej informacji: www.abax.com – Smart Connect


Data publikacji: 2022-02-10