Ogrzewanie kanałowe często stosowane jest w domach wielo- i jednorodzinnych z dużymi przeszkleniami, a także w nowoczesnym budynkach, w których zaprojektowano szklane fasady. Grzejniki kanałowe rozmieszczone wzdłuż przeszklenia chronią pomieszczenie przed napływem zimnego powietrza. Są łatwo sterowalne i precyzyjnie dostarczają ciepło, tyle ile potrzeba do utrzymania zadanej temperatury. Szybko reagują na sygnał ze sterownika, będąc jednocześnie elementem łatwym do zastopowania.

Tak dynamiczna praca grzejników kanałowych jest możliwa dzięki miedziano-aluminiowej konstrukcji oraz małej pojemności wodnej. Grzejniki kanałowe nie tylko bardzo szybko, ale także  niewielkim nakładem energii zaczynają grzać. Warto zastosować czujnik temperatury, a także sterownik dobowy, dzięki czemu po osiągnięciu zadanej temperatura grzejniki kanałowe niemal natychmiast zatrzymają grzanie. To gwarancja komfortu cieplnego, wnętrze nie będzie przegrzane ani niedogrzane (co zdarza się w przypadku grzejników lub ogrzewania o dużej pojemności wodnej, np. wodnego płaszczyznowego ogrzewania podłogowego).

Niezwykle ważnym czynnikiem przy wyborze grzejników jest również komfort i estetyka. Grzejniki kanałowe nie zajmują miejsca na ścianie,  a zatem nie ograniczają przestrzeni, ich wybór nie pociąga za sobą  ograniczeń w doborze materiału na podłogę – można mieć podłogę z drewnianych desek, parkietu, paneli, wykładziny dywanowej, kamienia czy laminatu. Grzejnik schowany jest w kanale grzewczym i przykryty podestem – jedynym widocznym elementem systemu. Materiał podestu, a także jego kolor i wzór można dopasować do innych elementów we wnętrzu, albo też zestawić z nimi na zasadzie kontrastu. Podesty mogą być wykonane z drewna (dąb, buk, jesion), aluminium malowanego na dowolny kolor, aluminium anodowanego lub ze stali nierdzewnej. Grzejniki kanałowe działają jak kurtyna ciepłego powietrza i chronią szyby przed  zaparowaniem. Miejsce na ścianie, które do tej pory zajmowały grzejniki ścienne można wykorzystać inaczej. 

 

Ogrzewanie kanałowe to uniwersalne rozwiązanie do zastosowania w dowolnej instalacji c.o. Dynamika grzania grzejników kanałowych, ich duża wydajność w niskiej temperaturze czynnika grzewczego, długa żywotność, estetyczny design oraz korzystna cena sprawiają, że jest to oferta optymalna do zastosowania w budynkach mieszkalnych – jednorodzinnych, wielorodzinnych, apartamentowcach, obiektach sportowych, budowlach sakralnych, zabytkowych, lokalach usługowych, salonach wystawienniczych i samochodowych, a także w wielu innych, w których poza funkcją grzania, istotnym celem jest stałe utrzymanie dobrej widoczności przez witryny wystawowe.   

Więcej informacji na www.regulus.com.pl


Data publikacji: 2016-12-14