Wszyscy wiemy jak wiele problemów mogą sprawiać skropliny powstałe w wyniku pracy kotła kondensacyjnego, zwłaszcza jeżeli miejsce montażu urządzenia jest oddalone od pionów kanalizacyjnych. W przypadku braku możliwości odprowadzenia skroplin do istniejącej kanalizacji pozostaje nam odprowadzenie ich poza budynek na zewnątrz. Co jednak w sytuacjach gdy i takiej możliwości nie mamy, ze względu na usytuowanie urządzenia lub pomieszczenia w którym się on znajduje? Rozwiązaniem tego problemu jest zastosowanie specjalnych pompek dedykowanych do tej kategorii urządzeń.
Dlaczego SFA?
To my 60 lat temu wymyśliliśmy ideę pomporozdrabniaczy i pomp sanitarnych. Przez ten czas staliśmy się światowym liderem w branży i zaufały nam miliony klientów na całym świecie. Nasi inżynierowie od lat prowadzą badania nad ciągłym ulepszaniem produktów i szukaniem nowych rozwiązań. Wszystkie nasze urządzenia i podzespoły pochodzą z certyfikowanych fabryk z Francji.
W swojej ofercie posiadamy również pompki do skroplin z klimatyzatorów typu SPLIT jak i wysokowydajne pompki do odprowadzania skroplin z urządzeń chłodniczych oraz kondensatu powstałego w wyniku pracy kotłów kondensacyjnych. Miliony sprzedanych pompek na całym świecie i ich niezawodna praca w ciężkich warunkach są naszym powodem do dumy i zadowolenia.
SFA posiada w swojej ofercie produkty przeznaczone do współpracy z kotłami kondensacyjnymi oraz do odprowadzania skroplin z dużych agregatów chłodniczych i lad chłodniczych, itd.. Różnią się one przede wszystkim wydajnością i przepływem. Pozwala to na dobranie optymalnego rozwiązania w zależności od rodzaju kotła oraz miejsca jego instalacji.
Pompy Sanicondens MINI, PLUS, PRO i BEST pozwalają na bardzo proste i szybkie podłączenie do kotłów kondensacyjnych. Dzięki nim nie ma problemu z kondensatem powstającym w wyniku pracy kotła. Zdarza się, że piony kanalizacyjne oddalone są od kotła i odprowadzenie skroplin w sposób grawitacyjny nie jest możliwy. Częstym przypadkiem jest instalacja kotła w piwnicy, a instalacja wod-kan znajduje się powyżej kotła, wówczas urządzenia z serii Sanicondens, są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania kotłowni. Rozwój techniki kondensacyjnej spowodował, że wielu inwestorów modernizuje swoje dotychczasowe kotłownie, instalując kotły kondensacyjne. O ile zamiana samego kotła nie jest niczym skomplikowanym, to problemy napotykamy w momencie pracy urządzenia, które generuje kondensat. Urządzenia Sanicondens rozwiązują te problemy pozwalając na przetłoczenie kondensatu cienkimi rurkami zarówno w pionie jak i poziomie do oddalonych pionów kanalizacyjnych i zapewniają prawidłowe funkcjonowanie urządzeń bez kosztownych i pracochłonnych prac adaptacyjnych. Ma to ogromne znaczenie dla inwestora, gdyż w sposób prosty, tani i mało inwazyjny pozwala na modernizację istniejącej kotłowni.
Sanicondens Mini jest najmniejszym urządzeniem przepompowuje skropliny do wys. 2 m i na odległość do 20 m, moc 35W. Maksymalny przepływ 144 l/h, pojemność zbiornika 1L. Sanicondens Plus większe i mocniejsze urządzenie o mocy 60W pozwala na przetłaczanie kondensatu: 4,5 m w górę i do 50m w poziomie. Można podłączyć do niego alarm (dźwiękowy lub wizualny). Maksymalny przepływ 342 l/h, pojemność zbiornika 2L. Sanicondens PRO jest to urządzenie o nowej konstrukcji i zwiększonym zbiornikiem na kondensat do 2L, parametry tłoczenia jak w przypadku PLUS, wydajność to 345 l/h. Sanicondens Best jest to pompa zaopatrzona w z neutralizator skropli, moc 60W. Przetłacza skropliny do 4,5 m w pionie i do 50 m w poziomie. Dzięki 4 wejściom, przystosowuje się do każdego typu instalacji. Dodatkowy kabel umożliwia dołączenie urządzenia sygnalizującego awarię (np. żarówka, syrena, dzwonek 220 V).Pompa Sanicondens Best składa się z pompy Sanicondens Plus i pojemnika neutralizującego wypełnionego granulkami. Kwaśny kondensat przechodzi przez czynnik zobojętniający (węglan wapnia i magnezu), gdzie dalej tłoczony jest z neutralnym PH. SANINEUTRAL przeznaczony jest do neutralizacji kondensatu z kotłów kondensacyjnych. Produkt ten służy do eliminacji kwaśnego kondensatu, przed jego odprowadzeniem do kanalizacji, szamba lub oczyszczalni ścieków. Działa na zasadzie grawitacyjnego przepuszczenia kondensatu przez złoże neutralizujące bez użycia pompy. Może być stosowane razem z pompami Sanicondens MINI, PLUS I PRO.
Ile kondensatu produkuje kocioł
Dokonując wyboru pompki ważne jest aby wziąć pod uwagę ilość kondensatu, który będzie wytwarzany przez piec. Teoretycznie ze spalania 1 m³ gazu ziemnego może powstać 1,2 dm³ wody (kondensatu). W praktyce powstaje 0,8-1,0 dm³ wody. W domu jednorodzinnym wyposażonym w kocioł kondensacyjny o mocy 20-25 kW w wyniku skraplania powstaje przeciętnie 20-25 dm³ kondensatu w ciągu doby.
Wszystkie urządzenia produkowane są w fabrykach na terenie Francji, co gwarantuje najwyższą jakość potwierdzoną przez ISO 9001 AFAQ i objęte są dwuletnią gwarancją.
Wszystkie urządzenia produkowane są w naszych fabrykach na terenie Francji, co gwarantuje najwyższą jakość potwierdzoną przez ISO 9001 AFAQ. SFA Posiadamy sieć 55 punktów serwisowych rozmieszczonych na terenie całego kraju. Więcej informacji na stronie internetowej www.sfapoland.pl
Data publikacji: 2017-10-02