Urządzenia AGD Küppersbusch znane są na świecie z wyjątkowego wzornictwa, perfekcyjnego wykonania, dopracowanych detali, możliwości personalizacji, ale także z innowacyjności i pionierskich rozwiązań. Marka ta może pochwalić się 140‑letnią tradycją i ma na swoim koncie ponad 60 nagród za design, w tym 12 Red Dot Awards zdobytych w ciągu 4 lat. A wszystko zaczęło się od pierwszej manufaktury produkującej… piece węglowe.
Zaczęło się od pieca węglowego
Historia marki rozpoczyna się w 1875 roku od pierwszej na świecie firmy produkującej piece węglowe. Wtedy to Friedrich Küppersbusch założył fabrykę „F. Küppersbusch & Söhne” w niemieckim miasteczku Schalke. Początkowo piece były produkowane ręcznie. Pięć lat później produkty Küppersbusch weszły do produkcji seryjnej, a firma rozszerzyła swoją ofertę. W 1913 roku zatrudniała już 2500 pracowników, którzy każdego dnia produkowali 350 pieców. W 1935 roku fabryka miała już ugruntowaną renomę, a popyt na jej produkty nieustannie rósł. Küppersbusch postanowił otworzyć drugi zakład produkcyjny. Firma zyskała światową sławę. W 1954 roku VW Beetle nie był jedynym przedstawicielem cudu gospodarczego – reklamy urządzeń Küppersbusch pokazywały szybką płytę grzejną, siedmiopozycyjny przełącznik i lampkę sygnalizacyjną. Rok 1962 przyniósł firmie rozwój pełnej gamy urządzeń AGD – od kuchenki gazowej do okapu kuchennego i emaliowanej lodówki. W latach 70. ubiegłego wieku marka pokazała światu pierwszy grill i jako jedna z pierwszych urządzenia kuchenne do zabudowy. W 1987 roku Küppersbusch wynalazł innowacyjny katalizator do kuchenek i piekarników ökotherm. Dzięki niemu opary wytwarzane podczas pieczenia i smażenia są samoczynnie zamieniane na czyste powietrze. Firma udowodniła tym produktem światu, że ekologia może iść w parze z perfekcyjnym gotowaniem i wysmakowanym jedzeniem. Katalizator ten jest jedyny w swoim rodzaju i ma go tylko Küppersbusch. W latach 2008-2010 świat zobaczył linie Platinum White Edition i Black Chrome Edition, które wyznaczyły nowe standardy na rynku w dziedzinie urządzeń do zabudowy. Lata 2013-2014 były natomiast dla branży AGD kolejnym zaskoczeniem ze strony tego producenta – marka zaprezentowała pionierską koncepcję indywidualizmu w urządzeniach kuchennych. W marcu 2015r. została członkiem German Design Council. Oficjalnym dystrybutorem marki w Polsce jest firma Comitor.
Jaki ojciec, taki syn
Ciekawą informacją może być fakt, że firma przez 40 lat miała tylko jednego projektanta. Klaus Keichel przez cztery dekady odpowiadał za design urządzeń i kładł duży nacisk na ich wzorniczą ponadczasowość. Jeszcze bardziej interesujące jest to, że na jego miejsce przyszedł młody i bardzo uzdolniony designer – Marcus Keichel. Zbieżność nazwisk nie jest przypadkowa. Marcus, ma swój własny styl, ale podobne podejście do projektowania, jak jego ojciec. Jak sam mówi, zdecydował się na ten krok, ponieważ, oprócz faktu, że Küppersbusch jest firmą pełną tradycji i projektowanie dla niej jest ogromnym wyzwaniem, to jako naturalne uważał kontynuowanie pracy swojego ojca.
Küppersbusch dziś
Od lat marka łączy w sobie innowacyjność, funkcjonalność i profesjonalne wymagania. W ofercie znajdziemy szereg urządzeń do zabudowy, jak: piekarnik z kuchenką mikrofalą, piekarnik konwekcyjno-parowy, ekspres do kawy, piekarnik z parą, szuflady grzewcze, czy telewizor LED. Urządzenia Küppersbusch to dziś gwarancja inspirujących chwil i przyjemności gotowania. Zastosowane w nich funkcje, takie jak oszczędzające czas automatyczne programy, intuicyjne sterowanie, łatwa obsługa i zoptymalizowane procesy pracy gwarantują efekt zadowalający najbardziej wymagających. Küppersbusch podchodzi do gotowania w sposób niezwykle kompleksowy. Zdrowe przygotowywanie potraw poprzez zastosowanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych inspirowanych przez najlepszych szefów kuchni to jeden z filarów niemieckiej marki. Küppersbusch daje nam także możliwość dopasowania całej serii sprzętów do własnych upodobań i sprawia, że nasza kuchnia dzięki temu będzie jedyna w swoim rodzaju. Na przykład mamy możliwość zdecydować jaki kolor frontów chcemy mieć w naszych urządzeniach – czerń, biel, a od niedawna także modny odcień szarości. Możemy także zdecydować o wyglądzie elementów dekoracyjnych, wybierając spośród siedmiu różnych kolorów i materiałów, takich jak stal nierdzewna, czarny i srebrny chrom, złoto, czarny aksamit lub miedź. A jeśli chcemy mieć wyjątkową płytę indukcyjną, możemy zdecydować się na tę o kształcie plastra miodu. Ten ostatnio modny trend heksagonalny Küppersbusch zapoczątkował już w latach 90. ubiegłego wieku. Znawców tematu nie dziwi więc aż ponad 60 nagród przyznanych tej marce za wzornictwo.
Więcej o ofercie Küppersbusch na stronie: www.comitor.pl
Data publikacji: 2018-02-14