Planując domową łazienkę zazwyczaj zaczynamy od płytek, myślimy też o wyposażeniu: umywalce, wannie lub kabinie prysznicowej, armaturze, toalecie itp. A o czym najczęściej zapominamy? Pytani o to architekci, wskazują na przestrzeń do przechowywania. Zbyt mała sprawia, że nawet najpiękniejsze wnętrze staje się niefunkcjonalne. Lepsza łazienka to lepsze życie, jak więc możemy poprawić komfort funkcjonowania na co dzień? Poznajcie sprytne sposoby na przechowywanie.

Nasze łazienki to w zdecydowanej większości wciąż jeszcze nie przestronne pokoje kąpielowe, lecz kilkumetrowe pomieszczenia, gdzie każdy centymetr ma ogromne znaczenie. Dlatego dobra organizacja przestrzeni to klucz do komfortowej łazienki. Z pomocą przychodzą producenci tacy jak Geberit, oferujący kompleksowe rozwiązania, które nawet w najmniejszej toalecie pozwalają wykorzystać całą dostępną przestrzeń. Jak to możliwe?

fot. OKK!

Na początek warto sobie uświadomić, że magicznym rozwiązaniem, jeśli chodzi o przestrzeń do przechowywania w łazience, nie jest większa ilość mebli, lecz ich lepsza struktura. Nie ta łazienka jest lepiej zorganizowana i bardziej funkcjonalna, która ma więcej szafek, ale ta, w której lepiej wykorzystano całą dostępną przestrzeń. Projektanci marki Geberit dążą więc przede wszystkim do tego, by wyeliminować chaos z mebli łazienkowych. Wybierając meble warto skupić się na opcjach promujących organizację, takich jak np. szafki modułowe. Różnorodność proponowanych wariantów i rozmiarów pozwala na skomponowanie zestawu idealnie dopasowanego do wnętrza, który najlepiej wykorzysta dostępną przestrzeń, wpasowując się w styl życia i potrzeby domowników.

Geberit Acanto – swoboda i funkcjonalność

Przykładem mogą być meble łazienkowe z kolekcji Geberit Acanto. Dopracowany w najdrobniejszym szczególe koncept zapewnia użytkownikom swobodę aranżacyjną i doskonałą funkcjonalność, zaspakajając najróżniejsze codzienne potrzeby. A wszystko to dzięki zaskakująco elastycznym wnętrzom szafek – szuflady, przegródki i półki są w nich rozmieszczone w taki sposób, by przestrzeń nie była przeładowana. Przemyślane rozwiązania eliminują codzienny rozgardiasz, utrzymując jednocześnie niezbędne kosmetyki oraz akcesoria w zasięgu ręki. Świetnym, bardzo praktycznym pomysłem, który zwraca uwagę w serii Acanto jest innowacyjna szafka pod lustro, uzupełniona ścienną półką. Co sprawia, że jest wyjątkowa? Tablice magnetyczne montowane na ścianie, które umożliwiają przytwierdzenie schowków i akcesoriów dokładnie w tym miejscu, w którym chcemy. Pomysłowe rozwiązania odnajdziemy również w innych produktach z tej serii. Na przykład wysoka szafka z elementem wysuwanym zapewnia doskonale zorganizowaną i łatwo dostępną przestrzeń do przechowywania kosmetyków i tekstyliów łazienkowych.

fot. OKK!

Meble z kolekcji Geberit Acanto są dostępne w czterech kolorach: lava, piaskowym, czarnym i białym. Łącząc różne materiały i powierzchnie, np. szkło i metal, malowane lub drewniane wykończenie, projektanci zadbali o elegancki, nowoczesny wygląd szafek. W ten sposób łatwo je dopasować do łazienek o różnej stylistyce. Dzięki szerokiemu asortymentowi szafek pod umywalki, szafek wysokich, oraz półek, kolekcja Geberit Acanto pozwala użytkownikom na tworzenie indywidualnych kompozycji i kreowanie przestrzeni idealnie dopasowanej do przechowywania.

Maksimum przechowywania w małej łazience

Czasy, gdy umywalki stawiano na postumentach lub półpostumentach należy odłożyć do lamusa. Po co marnować cenną przestrzeń? Wybierając umywalkę ze zintegrowaną szafką za jednym zamachem rozwiązujemy dwa problemy: szafka ukrywa syfon i przewody doprowadzające wodę, jednocześnie tworząc miejsce do przechowywania. Zazwyczaj trzymamy tam przybory toaletowe niezbędne na co dzień: szczotki, kremy, pastę do zębów, suszarkę czy golarkę. Najwygodniejszym sposobem na przechowywanie tego typu akcesoriów są szuflady. Ich funkcjonalność i wszechstronność możemy poprawić, decydując się na dodatkowe organizery. Zintegrowane systemy aranżacyjne oferowane jako dodatkowa opcja wyposażenia do większości mebli łazienkowych marki Geberit, sprawiają, że akcesoria i kosmetyki można błyskawicznie poukładać i przechowywać w zorganizowany sposób.

fot. OKK!

Od dziś utrzymanie porządku w niewielkiej toalecie dla gości także nie stanowi problemu. Modułowa koncepcja serii Geberit iCon umożliwia wygospodarowanie powierzchni do przechowywania nawet w takich kompaktowych wnętrzach. Dzięki pomysłowo zaprojektowanym szafkom pod umywalki z płynnym mechanizmem cichego domykania oraz półkom możemy maksymalnie zagospodarować małe łazienki o niedogodnym rozkładzie, zapewniając jednocześnie użytkownikom swobodę ruchu. Praktyczna powierzchnia do przechowywania w szafkach serii Geberit iCon została optymalnie dopasowana do wymiarów i smukłego kształtu umywalek. Aby szafki stały się jeszcze bardziej uniwersalne, a ich wnętrze starannie uporządkowane i optymalnie zorganizowane, możemy wykorzystać wygodne akcesoria i pojemniki, dopasowane wzorniczo do mebli. Seria Geberit iCon oferuje również szereg spójnych stylistycznie dodatkowych elementów, takich jak lustra czy szafki z lustrami. Pomysłowe detale, w tym odpowiednio umieszczone profilowane uchwyty, szuflady z systemem „push to open” (naciśnij by otworzyć) i wysokiej jakości prowadnice sprawiają, że korzystanie z mebli łazienkowych Geberit to czysta przyjemność.

Statystyki pokazują, że domowe łazienki remontujemy średnio co kilkanaście lat. Wysiłek włożony w organizację miejsca do przechowywania i optymalne wykorzystanie przestrzeni z pewnością się opłaci i zaprocentuje w przyszłości. Bo lepsza łazienka to lepsze życie.

Geberit Acanto

Geberit iCon

Więcej informacji na www.geberit.pl

Grupa Geberit to europejski lider w produkcji zaawansowanej technologii sanitarnej. Od momentu jej powstania w roku 1874 jest pionierem w tym sektorze, nieprzerwanie ustanawiając nowe trendy swoimi wszechstronnymi rozwiązaniami. Geberit posiada swoje przedstawicielstwa w blisko 50 krajach w Europie i na świecie, skupia w swoich zasobach 30 zakładów produkcyjnych. Największe zakłady znajdują się w Szwajcarii, Niemczech i Austrii. Siedziba główna znajduje się w Rapperswil-Jona w Szwajcarii, a sama firma jest notowana na Szwajcarskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w Zurychu od 1999 r. Grupa Geberit wygenerowała sprzedaż w wysokości 2,9 mld franków szwajcarskich w 2017 roku zatrudniając około 12.000 pracowników. Zakres produktów obejmuje linię systemów sanitarnych (systemy instalacyjne, spłuczki, baterie umywalkowe, systemy spłukiwania, syfony, toalety myjące), wyposażenie łazienek (ceramikę sanitarną, meble łazienkowe, kabiny i wanny) oraz systemy rurowe (systemy wodociągowe i systemy kanalizacyjne).


Data publikacji: 2021-03-03